Partnerzy serwisu:

CBA zbada umowy na ochronę dworców na ŚDM

Jakub Madrjas 15.07.2016 313

CBA zbada umowy na ochronę dworców na ŚDM
Fot. CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne skontroluje okoliczności zawarcia umowy pomiędzy PKP SA a firmą Sensus Group - poinformował minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Umowa dotyczy ochrony dworców podczas Światowych Dni Młodzieży.
O sprawie pisała w czwartek "Gazeta Wyborcza". Jak podała, warte 2 mln zł zlecenie na ochronę dworców podczas ŚDM dostała spółka Sensus Group, którą kieruje wspólnik w interesach obecnych szefów BOR i Agencji Wywiadu. Umowa na "realizację przedsięwzięć profilaktycznych w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym" została zaakceptowana przez zarząd PKP SA 6 maja. 

Dziennikarze „GW” stwierdzili, że spółka Sensus nie ma siedziby, ani numeru telefonu. – Jako podwykonawcę, Sensus wskazał Grom Group, firmę ochroniarską ściśle związaną z PiS – czytamy. Agencja miała chronić w przeszłości prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę podczas kampanii prezydenckiej.

W komunikacie Kamińskiego, przesłanym w czwartek PAP czytamy, że już 5 lipca 2016 roku minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk skierował do Centralnego Biura Antykorupcyjnego wniosek o zbadanie procedury podpisania umowy pomiędzy PKP SA a firmą Sensus Group. Wniosek został poparty przez Kamińskiego i CBA zbada tę sprawę. Ze względu na postępowanie PKP SA nie komentuje umowy z Sensus Group.

Na sprawę zareagował poseł PO Paweł Olszewski z Bydgoszczy. – Ubolewam, że podczas tak ważnej imprezy bezpieczeństwo nie jest dla Państwa priorytetem. Firma bez siedziby, bez telefonu i bez doświadczenia ma m.in. opracować procedury w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym, opracować plany ewakuacji obiektów kolejowych, czy prowadzić szkolenia dla pracowników PKP – napisał w interpelacji skierowanej do Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz do Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PKP Energetyka
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony