Partnerzy serwisu:

CBA kontroluje kontrakty PKP PLK

TVP Info 30.03.2020 60

CBA kontroluje kontrakty PKP PLK
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Jak podała Polska Agencja Prasowa, lubelska delegatura CBA kontroluje kontrakty spółki PKP Polskie Linie Kolejowe z lat 2013-18.
Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Temistokles Brodowski powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że kontrolę prowadzoną przez funkcjonariuszy z lubelskiej delegatury Biura, podjętą na początku grudnia 2019 r., przedłużono ponad zakładane pierwotnie trzy miesiące.

Rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec potwierdził PAP, że CBA prowadzi w firmie kontrolę dotyczącą kontraktu na modernizację linii nr 7 na odcinku Lublin – Dęblin. – PKP Polskie Linie Kolejowe SA zawsze współpracują w takich sytuacjach z CBA w wymaganym zakresie. Ze względu na trwające postępowanie, spółka nie komentuje działań – powiedział rzecznik cytowany przez CBA. PAP przypomina, że chodzi o umowę z konsorcjum, którego liderem było Astaldi.

Prace na linii nr 7 po głośnej zmianie wykonawcy zostały wznowione wiele miesięcy temu. Aktualny przebieg modernizacji można śledzić w tym wątku.

W ciągu ostatniego roku CBA wielokrotnie interesowało się branżą kolejową. W listopadzie zatrzymano 11 osób pod zarzutem korupcji. Kontrolowano również zakłady serwisowe. Kilka miesięcy wcześniej sprawdzano PNI a jeszcze wcześniej - przetarg na GSM-R.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony