Partnerzy serwisu:

CBA: Kolejne zatrzymanie w sprawie ochrony dworców PKP podczas ŚDM

Jakub Madrjas 06.07.2018 15

CBA: Kolejne zatrzymanie w sprawie ochrony dworców PKP podczas ŚDM
Fot. CBA
CBA poinformowało o zatrzymaniu kolejnego podejrzanego w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce PKP. Chodzi o profilaktykę antyterrorystyczną przed Światowymi Dniami Młodzieży.
Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Krakowie w 2016 roku. Choć obsługa kolejowa ŚDM była udana, to nie obyło się bez ogromnych kontrowersji. Delegatura CBA w Warszawie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga wszczęła rok temu śledztwo w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce PKP SA poprzez zawarcie w maju 2016 roku przez spółkę kolejową z jedną z warszawskich spółek niekorzystnej umowy opiewającej na 1 900 000 zł netto. Umowa dotyczyła realizacji profilaktyki w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży – przypomina CBA.

W marcu 2017 roku agenci warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali 5 podejrzanych. Po tym, jak Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła wszystkim czworgu członkom poprzedniego zarządu PKP SA zarzuty karalnej niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia szkody spółce, zarząd grupy PKP został zdymisjonowany przez ministra Adamczyka. Prezesurę PKP SA powierzono wówczas Krzysztofowi Mamińskiemu.

Śledztwo wciąż trwa. Jak poinformowało CBA, agenci zatrzymali dziś (6 lipca) na polecenie prokuratury prokurenta spółki, który był zarówno kontroferentem, jak i późniejszym podwykonawcą spółki S. (Sensus – przyp. JM) w ramach realizacji na rzecz PKP SA umowy dotyczącej tzw. zabezpieczenia dworców kolejowych. Agenci CBA przeszukali podwarszawski dom zatrzymanego. Zatrzymany ma usłyszeć w prokuraturze zarzuty.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony