Partnerzy serwisu:

Cargounit wynajmie trzy nowe Vectrony spółce Bahnoperator. Planuje kolejne zakupy

Michał Szymajda 31.03.2021 1,9k

Cargounit wynajmie trzy nowe Vectrony spółce Bahnoperator. Planuje kolejne zakupy
Nowy Vectron trafi do spółki Bahnoperatorfot. Cargounit
Jak informowalśmy dwa tygodnie temu, Cargounit odebrał 3 z 5 zakupionych lokomotyw wielosystemowych Vectron MS. Ich dzierżawcą został operator intermodalny Bahnoperator, który zajmuje się organizacją przewozów kontenerowych na trasie z Chin do Europy.
Vectrony MS pozwalają na przekraczanie przez składy towarowe granic państw z odmiennym systemem zasilania, bez konieczności zmiany lokomotywy. Dlatego są doskonałym rozwiązaniem dla przewoźników kolejowych przewożących ładunki intermodalne w ruchu międzynarodowym. Zakupione przez Cargounit lokomotywy są dostosowane do prowadzenia przewozów w korytarzu Wschód-Zachód (model A10) oraz w korytarzu Północ-Południe (model A17). Dostawa pozostałych dwóch planowana jest do końca trzeciego kwartału 2021 roku.

 – Zakup kolejnych Vectronów, które zostały przez nas wynajęte na rzecz Bahnoperator, wpisuje się w strategię modernizacji naszej floty i dywersyfikacji geograficznej oferowanych usług. Plany Cargounit zakładają w najbliższych latach intensywny program wymiany lokomotyw używanych na nowoczesne, zarówno dla naszych obecnych klientów w Polsce, jak też nowych partnerów, pozyskanych w wyniku naszej ekspansji w pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział Łukasz Boroń, prezes zarządu Cargounit.

Lokomotywy z opcją full service

– Cargounit jest bardzo zadowolone z nawiązania współpracy z Bahnoperator. – Podpisanie 5-letniej umowy na dzierżawę full service 5 lokomotyw wielosystemowych Vectron świadczy o zaufaniu do Cargounit i naszej rosnącej obecności w obsłudze połączeń międzynarodowych. Biorąc pod uwagę wolumen ładunków, które obsługuje Bahnoperator i dynamikę rynku intermodalnego w Polsce, jesteśmy przekonani, że mamy ogromny potencjał do zwiększania zakresu współpracy w przyszłości – powiedział Boroń.

– Cargounit to bardzo istotny gracz na polskim rynku transportowym. Cieszymy się, że rozwijają swoją flotę pojazdów o kolejne wielosystemowe lokomotywy Vectron. To pojazdy, które szczególnie dobrze sprawdzają się na długich trasach i doskonale wspierają dynamicznie rozwijający się rynek przewozów intermodalnych w Polsce i Europie. Warto dodać, że lokomotywy zostały zakupione wraz z 8-letnim utrzymaniem, a wsparcie serwisowe producenta zapewni końcowemu użytkownikowi wysoką dostępność lokomotyw oraz niezawodna pracę – mówi Krzysztof Celiński, prezes Siemens Mobility Sp. z o.o.

– Jest nam niezmiernie miło, że rozpoczęliśmy współpracę z tak uznanym i ważnym partnerem, jakim jest Cargounit. Gwarantuje nam to bezpieczeństwo i profesjonalną, pełną obsługę w codziennym użytkowaniu lokomotyw, dzięki czemu możemy w 100% skoncentrować się na naszej działalności operacyjnej i dalszym rozwoju biznesu. Jesteśmy dumni z naszych pierwszych lokomotyw Vectron. Dzięki Siemens Mobility łączymy jakość i obsługę na najwyższym poziomie. Z niecierpliwością oczekujemy na wspólny z Cargounit rozwój w nadchodzących miesiącach – powiedział Marcel Stein, prezes Bahnoperator.

Cargounit chce kupić jeszcze 40 nowych lokomotyw

Łukasz Boroń podkreśla, że do 2025 roku Cargounit zamierza powiększyć swoją flotę o blisko 40 lokomotyw wielosystemowych i jednosystemowych.

– Zakładamy, że wprowadzenie przez nas na rynek nowoczesnych, przyjaznych środowisku lokomotyw dedykowanych do przewozów ładunków kontenerowych przyczyni się do zwiększenia potencjału kolejowego transportu intermodalnego, z korzyścią dla naszych klientów oraz środowiska naturalnego – dodaje.

Lokomotywy zostały kupione z wykorzystaniem funduszy unijnych za pośrednictwem Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) na wsparcie rozwoju transportu intermodalnego. Celem konkursu Rozwój Transportu Morskiego, Śródlądowych Dróg Wodnych i Połączeń Multimodalnych, organizowanego przez CUPT, jest dofinansowanie podmiotów w ramach działania Oś Priorytetowa III, tak aby wydatnie zwiększyć rozwój sieci kolejowej TEN – T i samego transportu multimodalnego.

Więcej na temat ostatnich, bardzo dużych zakupów zrealizowanych przez największy pool taborowy w Polsce, jakim jest Cargounit (marka handlowa Industrial Division), a także o planach na rozwój firmy dzięki sporemu finansowaniu uzyskanemu od kilku banków, piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony