Partnerzy serwisu:

Cargounit odbiera nowe lokomotywy Alstom Traxx DC3

inf. pras oprac. JM 22.09.2021 3k

arrow
arrow
Cargounit odbiera nowe lokomotywy Alstom Traxx DC3
Fot. RK
Cargounit odbiera nowe lokomotywy Alstom Traxx DC3
Cargounit odbiera nowe lokomotywy Alstom Traxx DC3
Cargounit odbiera nowe lokomotywy Alstom Traxx DC3
Cargounit odbiera nowe lokomotywy Alstom Traxx DC3
Cargounit odbiera nowe lokomotywy Alstom Traxx DC3
Dziś podczas targów Trako pool taborowy Cargounit odebrał od Alstompierwszą z kolejnych trzech zamówionych lokomotyw Traxx. Jednocześnie nastąpiło jej przekazanie w dzierżawę wieloletniemu klientowi, firmie Ciech Cargo, w ramach podpisanej nowej 5-letniej umowy najmu 3 sztuk najnowszych lokomotyw Traxx 3 DC.
Uroczystość odebrania od Alstom nowoczesnej lokomotywy Traxx DC3 i przekazania jej do Ciech Cargo odbyła się 22 września podczas 14. Międzynarodowych Targów Kolejowych Trako 2021. - Cargounit szybko się zmienia i dynamicznie pozyskuje do floty nowoczesne lokomotywy. Do końca 2021 roku liczba nowoczesnych lokomotyw w naszej spółce powiększy się o kolejnych 19 sztuk wobec stanu na koniec 2019 roku. Strategia Cargounit zakłada pozyskiwanie nowoczesnych lokomotyw jedno - oraz wielosystemowych w odpowiedzi na rosnące potrzeby i indywidualne wymagania przewoźników odnośnie rodzaju taboru, jaki pragną eksploatować – mówi Łukasz Boroń, prezes Cargounit.

- Jesteśmy dumni, że Cargounit i Ciech Cargo wybrali najbardziej rozpowszechnione w Europie lokomotywy Traxx od Alstom. To potwierdza fakt, że spełniają one wysokie oczekiwania operatorów pod względem niezawodności, dostępności i łatwości utrzymania, przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów operacyjnych. Są dopuszczone do użytku w 20 krajach i przemierzają ponad 300 milionów kilometrów rocznie, w Polsce jeździ ich już 100. Jestem przekonany, że doskonale sprawdzą się we flocie CIECH Cargo – dodaje Sławomir Nalewajka, dyrektor zarządzający Alstom w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich.

Cargounit i Ciech Cargo podpisały 5-letnią umowę najmu 3 sztuk lokomotyw Traxx DC3 w ramach procesu wymiany floty lokomotyw używanych na nowe. CIECH Cargo jest klientem Cargounit od 2003 roku, obie firmy od prawie dwóch dekad współpracują zarówno w zakresie najmu lokomotyw elektrycznych, jak i spalinowych.

- Lokomotywy Traxx, które wzmocnią tabor Ciech Cargo nie tylko charakteryzują się nowoczesnością i niezawodnością, ale także doskonale wpisują się w ideę zrównoważonego transportu, w myśl której zmieniamy nasze usługi, zarówno świadczone na rzecz spółek Grupy Ciech, jak i klientów zewnętrznych. To kolejny krok w transformacji Ciech Cargo i ważny element zwiększania konkurencyjności naszej spółki.” – mówi Maciej Kempski, prezes przewoźnika.

- Pozyskanie 3 sztuk lokomotyw Traxx DC3 przez Ciech Cargo to rezultat przemyślanej decyzji biznesowej naszego Klienta, który podjął decyzję o wyborze lokomotyw Traxx DC3 w wyniku wnikliwych analiz dotyczących niezawodności i kosztów ich użytkowania. Podpisanie z przewoźnikiem kolejnej umowy najmu jest dowodem na wzajemne zaufanie i zrozumienie przez nas potrzeb naszego Klienta. Cieszymy się z kontynuacji współpracy i że możemy dostarczyć do Ciech Cargo najnowocześniejsze lokomotywy elektryczne, tym samym przyczyniając się do wzmocnienia konkurencyjności firmy – podsumowuje Łukasz Boroń, prezes Cargounit.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony