Partnerzy serwisu:

Captrain przewiózł do Polski 1000 ton etanolu do produkcji środków dezynfekujących

Jakub Madrjas 05.05.2020 205

Captrain przewiózł do Polski 1000 ton etanolu do produkcji środków dezynfekujących
fot. Captrain Polska
Captrain podjął wczoraj (4 maja) transport 1 000 ton etanolu z portu w Rotterdamie do Pleszewa w Polsce. To surowiec do produkcji pilnie potrzebnych środków do dezynfekcji w walce z koronawirusem – oznajmiła spółka.
Według informacji przewoźnika pociąg specjalny odjechał z portu w Rotterdamie w poniedziałek, 4 maja. Jak poinformowali "Rynek Kolejowy" przedstawiciele Captrain Polska, lokomotywa tego przewoźnika doprowadziła dzisiaj pociąg do Pleszewa. W sumie w 18 wagonach przewożonych było ok. 1000 ton etanolu. Surowiec ten jest podstawą do produkcji środków dezynfekujących. Zleceniodawcą transportu jest firma spedycyjna TankMatch Rail z Hamburga. Captrain informuje, że przetwarzany w Pleszewie etanol przeznaczony jest na rynek polski.

Jak czytamy w informacji prasowej niemieckiego oddziału Captrain, w Polsce brakuje środków dezynfekujących, a ostatnio do dezynfekcji budynków i środków transportu wykorzystano skonfiskowaną wódkę i nielegalnie wyprodukowany alkohol. – Duże ilości etanolu mogą być szybko transportowane koleją, dlatego te braki mogą zostać nadrobione w krótkim czasie – podkreśla przewoźnik.

Captrain podkreśla, że w odniesieniu do ilości przewożonych towarów kolej wymaga mniejszej liczby pracowników niż transport drogowy, co ma istotną wagę w walce z pandemią. 
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport