Partnerzy serwisu:

Całbecki zapowiada rychłe ogłoszenie przetargu na przewozy kolejowe

Jakub Rösler 27.04.2022 2,3k

Całbecki zapowiada rychłe ogłoszenie przetargu na przewozy kolejowe
Fot. Mateusz Janiak, SM42.pl
Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki, podczas ostatniej sesji sejmiku zapowiedział, iż przetarg na przewozy kolejowe w województwie zostanie opublikowany w najbliższy piątek, 29 kwietnia. Nie znamy jego zakresu, ale praca eksploatacyjna znowu ma wzrosnąć.
Podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która odbyła się w poniedziałek, 25 kwietnia, Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego oznajmił, że przetarg na przewozy kolejowe w regionie ma zostać ogłoszony w najbliższy piątek, 29 kwietnia, po przyjęciu jego ostatecznego kształtu przez zarząd województwa/

Sprawa przetargu ciągnie się od lat


To kolejna próba wyboru przewoźnika bądź przewoźników w trybie postępowania przetargowego - poprzednia zakończyła się wielkim zamieszaniem w przewozach wojewódzkich. O przebiegu i ostatecznie unieważnieniu poprzedniego postępowania można przeczytać w tym miejscu.

Marszałek Całbecki nie podał podczas sesji szczegółów planowanego przetargu, więc nie znamy tras, na jakich miałyby być świadczone usługi przewozowe; mają one jednak mieć większą skalę niż obecnie, ponieważ samorządowiec zapowiedział, że roczna praca eksploatacyjna została założona na poziomie 6,2 miliona pociągokilometrów. Obecnie jest to około 5,4 miliona.

Znów mało czasu dla przewoźników


Postępowanie ma zostać rozpisane na osiem lat, a termin świadczenia usług ma zacząć się prawdopodobnie już w grudniu bieżącego roku. Potencjalni przewoźnicy będą więc mieli niewiele czasu na to, by przygotować swoje oferty i potencjalne zasoby do startu w ponowionym przetargu.

Piotr Całbecki wspominał także o tym, iż wznowienie połączeń na trasie Toruń – Lipno – Sierpc okazało się dużym sukcesem, a pociągi jeżdżą wypełnione pasażerami, szczególnie w weekendy. O wznowieniu połączeń kolejowych na tej trasie można przeczytać w tym artykule.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony