Partnerzy serwisu:

Cała rodzina nowych lokomotyw Traxx będzie budowana we Wrocławiu

Michał Szymajda 11.05.2017 426

Cała rodzina nowych lokomotyw Traxx będzie budowana we Wrocławiu
Fot. BombardierNowy Traxx
Świeżo po prezentacji nowej, kompletnej rodziny wielozadaniowych lokomotyw Traxx, Bombardier potwierdził, że cała produkcja ich pudeł odbywać się będzie we Wrocławiu.
Lokomotywy Traxx produkcji Bombardiera są jednymi z popularniejszych nowoczesnych elektrowozów w Europie. Jeżdżą także w Polsce – m.in. u prywatnych przewoźników towarowych, ale także w Kolejach Mazowieckich, gdzie ciągną piętrowe zestawy push&pull.

Bombardier wprowadza nowe rozwiązania techniczne do lokomotyw i po prezentacji odświeżonej lokomotywy Traxx AC3 kilka lat temu, w maju 2017 zapowiedział wejście na rynek z kompletną gamą pojazdów Traxx z nowym wyglądem i z nowymi rozwiązaniami technicznymi (więcej na ten temat można przeczytać tutaj).

Nowy Traxx przyjazny Polsce

Polaków najbardziej powinno interesować to, gdzie odbywać się będzie budowa pudeł lokomotyw, ponieważ dotychczas odbywało się to we Wrocławiu. Czy nowe Traxxy wciąż budowane będą na Dolnym Śląsku i czy zakład poradzi sobie ze zwiększoną liczbą zamówień, która niewątpliwie spłynie do fabryki?

– Potwierdzam, że cała produkcja pudeł do nowych lokomotyw zostaje w Polsce. Jesteśmy już przygotowani do niej, mamy już bowiem doświadczenie w budowie lokomotyw Traxx AC3, czyli pierwszych z rodziny, która właśnie się powiększyła – powiedział Maciej Kaczanowski, rzecznik prasowy Bombardier Polska.

Pierwsze Traxxy już wyjechały z Wrocławia

Największym klientem na nowe Traxxy jest obecnie DB, które z Bombardierem podpisało umowę ramową na dostawę aż 450 Traxxów AC3, z których pierwszych 110 dostarczanych jest już do DB Cargo. Istotną nowością w nowych Traxxach jest możliwość zakupu lokomotywy ze spalinowym silnikiem dojazdowym „Last Mile”. Na zamówienia elektrowozów w wersji wielosystemowej i na prąd stały (wersja oferowana będzie przewoźnikom we Włoszech i w Polsce) przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

Warto przypomnieć o tym, że we Wrocławskim zakładzie budowane są także pociągi dużych prędkości ICE4. Fotorelację z fabryki można obejrzeć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony