Partnerzy serwisu:

CAF przejmie od Alstomu produkcję pojazdów Coradia Polyvalent i Talent 3

Michał Szymajda 30.11.2021 1,9k

CAF przejmie od Alstomu produkcję pojazdów Coradia Polyvalent i Talent 3
Fot. Cramos, CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons
CAF przejmie produkcję dwóch typów pojazdów dotąd budowanych przez Alstom. Wynika to ze zobowiązań wobec Komisji Europejskiej, w związku połączeniem Alstom z Bombardier Transportation. Hiszpański producent rośnie w siłę.
Alstom ogłosił w listopadzie, że zapadła decyzja dotycząca zbycia na rzecz CAF platformy Coradia Polyvalent, zakładu w Reichshoffen (Francja) oraz platformy Talent 3, obecnie rozwijanej w Hennigsdorf (Niemcy). –
Zbycie wybranych obszarów działalności było warunkiem zatwierdzenia połączenia Alstom-Bombardier przez Komisję Europejską – poinformował taborowy gigant.
 
Przedstawiciele CAF wyrazili swoje zadowolenie z tej transakcji. Pozwoli ona na dalszy rozwój firmy dzięki umiejętnościom i know-how pracowników nabywanych zakładów. Poprzez kontynuowanie inwestycji we Francji grupa CAF umacnia swoją pozycję w tym kraju, a zarazem planuje zwiększać swoją aktywność w Niemczech i na pozostałych rynkach środkowej Europy.

Proces uzależniony jest od przebiegu konsultacji z przedstawicielami organizacji pracowniczych (związków zawodowych) i uzyskania zgód odpowiednich organów regulacyjnych. Transakcja zostanie sfinalizowana między kwietniem a wrześniem 2022 roku.

CAF coraz bardziej rośnie w siłę i zdobywa nowe rynki. W ostatnich latach sprzedał swoje pojazdy do Skandynawii, gdzie uzyskał kilka kontraktów, do Francji i oczywiście do Hiszpanii. CAF sprzedał swoje tramwaje także do Australii. O wynikach finansowych firmy pisaliśmy tutaj.

Warto przypomnieć, że polski producent autobusów - Solaris - również jest częścią Grupy CAF.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony