Partnerzy serwisu:

CAF proponuje pociągi Oaris dla HS2

Jakub Madrjas 29.06.2019 3,4k

CAF proponuje pociągi Oaris dla HS2
rys. CAF
Hiszpański CAF zaprezentował swoją ofertę na dostawę pociągów Oaris dla projektu Szybkiej Kolei HS2 w Wielkiej Brytanii. 
CAF złożył ofertę na taborową część projektu HS2, proponując pociągi z platformy Oaris. W celu spełnienia wymagań postępowania potrzeba w pierwszej co najmniej 54 pociągów fazie projektu o wartości wraz z utrzymaniem ponad 3 mld euro. Spółka HS2 Ltd. zamierza podjąć decyzję o udzieleniu zamówienia w ciągu roku.

Pociąg zaproponowany przez CAF będzie według deklaracji producenta "wyposażony w najnowsze technologie i pionierskie rozwiązania". Producent zapowiada nacisk na zapewnienie niezawodności i bezpieczeństwa, komfortu pasażerów, redukcji hałasu i ochrony środowiska. Jak podkreśla CAF, pociągi Oaris zademonstrowały możliwości jazdy z prędkościami przekraczającymi 360 km/h.

Projekt HS2 ma umożliwić połączenie linią dużych prędkości Londynu, Birmingham, Manchesteru i Leeds, a poza siecią bazową York, Newcastle, Liverpool, North West, Glasgow i Edynburg. Swoje koncepcje pojazdów dla HS2 zaprezentowały także Alstom oraz Hitachi i Bombardier.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony