Partnerzy serwisu:

CAF dostarczy więcej pociągów do zachodnich Niemiec

Przemysław Farsewicz 17.07.2022 1k

CAF dostarczy więcej pociągów do zachodnich Niemiec
Fot. CAF
Związek transportowy Nahverkehr Westfalen-Lippe (NWL) i Verkehrsverbund Rhein-Ruhr (VRR) w Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech rozszerzył kontrakt dla hiszpańskiego producenta CAF o dodatkowe pociągi wyposażone w baterie wraz z utrzymaniem składów przez 33 lata.
Nahverkehr Westfalen-Lippe wraz z VRR, to dwa z trzech organizatorów przewozów kolejowych w zachodnich Niemczech w regionie Nadrenii Północnej-Westfalii, którzy zlecili w czerwcu 2021 roku dostawę 63 składów elektrycznych wspomaganych zasilaniem bateryjnym. Kontrakt zdobył CAF, który zobowiązał się również do utrzymywania pojazdów od 2025 do 2058 roku, co daje 33 lata.

Nadrenia Północna-Westfalia to najbardziej zaludniony kraj związkowy Niemiec. Mieszka tu prawie 18 milionów mieszkańców. Stolicą regionu jest Düsseldorf.

Teraz Nahverkehr Westfalen-Lippe zdecydował się rozszerzyć umowę o zakup kolejnych 10 składów. NWL odpowiada za sieć liczącą ok. 2000 km torów na 58 różnych liniach. Dodatkowe pociągi mają być eksploatowane od 2025 roku na dwóch reaktywowanych liniach między Münster i Sendenhorst oraz Harsewinkel i Verl. Podobnie jak w części podstawowej zamówienia, nowe pociągi również mają być wyposażone w baterie. Producent zobowiązał się także do ich utrzymania przez 33 lata.

Według NWL, zamówienie podstawowe na 63 pociągi ma zostać zrealizowane do 2028 roku. Pierwsze pociągi mają dotrzeć już pod koniec 2025 roku. Po zrealizowaniu całego zamówienia mniej niż 10 proc. całej realizowanej pracy pociągowej w regionie, czyli pociągokilometrów, będzie realizowana przez składy spalinowe. Zamówione pojazdy mają pozwolić zredukować emisję CO2 o ok. 24 tys. ton rocznie. Zamówienie dodatkowych 10 składów podniesie wartość całego kontraktu do ok. 170 mln euro.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony