Partnerzy serwisu:

Były senator Stanisław K. zatrzymany przez CBA. Usłyszy zarzuty korupcyjne

Jakub Madrjas 14.01.2020 118

Były senator Stanisław K. zatrzymany przez CBA. Usłyszy zarzuty korupcyjne
fot. Jakub Murat (Muri) CC BY-SA 4.0
Były senator RP, jego syn oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zostali zatrzymani – poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Chodzi o Stanisława K., na którego zatrzymanie w ubiegłej kadencji nie zgodził się senat.
Funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA prowadzą postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji. Do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych. 

Jak podaje CBA, dzisiaj w wyniku tej sprawy zatrzymano trzy osoby, w tym byłego senatora RP VIII kadencji, jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wszyscy zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne – były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Przypomnijmy, że w listopadzie zatrzymani zostali przedsiębiorcy z branży deweloperskiej, transportu i logistyki. Sam były senator Stanisław K. pierwsze oskarżenia usłyszał już w 2018 roku. Wówczas senat zdecydował w tajnym głosowaniu o odrzuceniu wniosku prokuratury o wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie ówczesnego senatora; potem K. sam zrzekł się immunitetu i wystąpił o przedstawienie mu zarzutów. W ubiegłorocznych wyborach przegrał (nota bene ze swoim dawnym asystentem) i nie otrzymał mandatu senatora.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony