Partnerzy serwisu:

Były prezes Przewozów Regionalnych od dzisiaj wiceprezydentem Olsztyna

Martyn Janduła 01.08.2016 329

Były prezes Przewozów Regionalnych od dzisiaj wiceprezydentem Olsztyna
fot. Włodzimierz Włoch
Ryszard Kuć, wcześniej piastujący funkcję dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Olsztynie, a także prezesa Przewozów Regionalnych, objął właśnie stanowisko zastępcy prezydenta w olsztyńskim magistracie. Zastąpił tym samym urzędującego wcześniej Bogusława Szwedowicza.
Ryszard Kuć, piastujący urząd prezesa w spółce Przewozów Regionalnych w latach 2013-2014, został wybrany w czerwcu przez prezydenta Piotra Grzymowicza na stanowisko zastępcy. Od 1 sierpnia zasiada już w Ratuszu. – Jest to dopiero pierwszy dzień pracy nowego zastępcy – mówi Patryk Pulikowski z biura prasowego Urzędu Miasta. – Przez kilka dni będzie zapoznawać się ze współpracownikami, poznawać specyfikę stanowiska pracy – dodaje.

Były prezes Przewozów Regionalnych Ryszard Kuć pochodzi z Mazur. Urodził się 18 marca 1967 r. w Łukcie. W Olsztynie uczył się w Technikum Kolejowym Ministerstwa Komunikacji im. gen. W. Sikorskiego. Z kolei w Warszawie studiował na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. W 2011 roku objął stanowisko dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Dwa lata później awansował na dyrektora generalnego spółki.

Wiadomo, że o stanowisko zastępcy prezydenta Olsztyna ubiegało się trzech kandydatów. Jak podkreślał Piotr Grzymowicz, obecny prezydent miasta, wybór Kucia na stanowisko zastępcy podyktowane było jego życiowym doświadczeniem. Jak mówił, jego wiedza oraz to, że jest inżynierem oraz ekonomistą przyniosą wiele korzyści dla miasta.

Ryszard Kuć zastąpi na stanowisku Bogusława Szwedowicza, który według umowy miał odejść, kiedy zakończy się projekt tramwajowy oraz spalarni Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi. – Zakres obowiązków nowego zastępcy nie powinien różnić się od tego, czym zajmował się jego poprzednik – nadmienia Pulikowski. –To m.in. współdziałanie przy okazji miejskich inwestycji oraz nadzór nad miejskimi spółkami czyli ZDZiT, MPK, WodKan – wylicza. Niektórzy wymieniają przy okazji, że Ryszard Kuć miałby szansę na przeforsowanie w Urzędzie Miasta pomysłu na stworzenie w Olsztynie kolei miejskiej. W rezerwowych planach PKP PLK jest między innymi wybudowanie w przyszłości trzech przystanków kolejowych w Olsztynie – na Redykajnach i przy al. Wojska Polskiego – co dałoby dobry argument do zorganizowania przewozów pasażerskich komunikacją szynową.

To nie jedyny warmińsko-mazurski akcent wśród wysoko postawionych stanowisk. Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa – Jerzy Szmit – jest z urodzenia olsztynianinem. Stąd też jego duże zaangażowanie w projekty dotyczące tego rejonu Polski. Także Ireneusz Merchel, który niedawno został prezesem zarządu w PKP Polskich Liniach Kolejowych, był do niedawna dyrektorem Zakładu Linii Kolejowych w Olsztynie.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony