Partnerzy serwisu:

Bus wjechał pod pociąg. 9 osób nie żyje [aktualizacja]

lp, Rynek Kolejowy 30.07.2012 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
 
 
Komentarze:
2012-07-30 08:21:17 Autor: Adaś :)
---.c201.msk.pl
Straszny wypadek, ale niestety - gro kierowców ignoruje wszystkie znaki jak się patrzy. A o używaniu kierunkowskazów - to ostatnio jest jakaś nowa moda - czytaj: nie używa się ich. Dlatego cóż- jak szanowni kierowcy będą nabierać kolejne genialne maniery, to takich wypadków będzie więcej.
2012-07-30 08:24:33 Autor: bozia
---.range86-160.btcentralplus.com
Dalekobieżne jadą na Koluszki, Skierniewice Park, Bełchów. Watro dodać, że w nie długi czasie mieli na tym przejeździe (i pozostały na D29-15), szlabany itp, w ramach uzupełnień infrastrukturalnych dla zrewitalizowanej linii kolejowej 15 (usunięcie ograniczeń, na przejazdach i przepustach, aby można było wykorzystać 90km/h, na pełnym odcinku Zgierz - Łowicz Przedmieście)
2012-07-30 08:30:18 Autor: Patyczak
---.5.165.253
No niestety, jak się chce poważnie brać za bezpieczeństwo na kolei, to nie wystarczy zrobić kilku akcji i uświadamiać wszystkim, że kierowcy to idioci. Trzeba wziąć się do pracy i ...
2012-07-30 08:43:56 Autor: maaaax
---.play-internet.pl
zlikwidować ten twór jakim są busy.
2012-07-30 08:47:42 Autor: KOroń
---.ip.netia.com.pl
Maax popieram Cię w 100%:) Też nienawidzę busów i mam ochotę wysadzić je w powietrze:)
2012-07-30 08:47:56 Autor: przewoz
---.play-internet.pl
Jedna rzecz o której mówiono w TV: ten \"bus\" był zarejestrowany na 6 osób, jechało 10. Macie jakieś wątpliwości?
2012-07-30 08:49:22 Autor: Pele
---.wasko.pl
Kat. C czy D?

Z tego co widać na zdjęciach na Kontakt24, na przejeździe jest SSP bez szlabanów... To jak to jest?
2012-07-30 08:52:45 Autor: Maurycy_
---.97.198.165
No to jeszcze raz
Wszelkie akcje typu \\\"bezpieczny przejazd\\\" uczą jednego - że nikogo nigdy niczego nie nauczyły
A właściciel busa odstawiał niezłą lewiznę, tym razem nie wyszło ...
2012-07-30 08:54:49 Autor: vorteX
---.extreme-net.one.pl
Ciekawe ile Aron potrafi upchać ludzi do tych swoich trumien na kółkach. O zgrozę przyprawił mnie kretyński pomysł gościa z polsatu aby pociagi zwalniały przed każdym przejazdem - ma gościu fantazję.
2012-07-30 08:59:12 Autor: Maurycy_
---.97.198.165
tak - według większości tych skretyniałych dziennikarzy - TVN, Polsat - pociąg powinien zwolnić i bezpiecznie ominąć busa, a tak jechał za szybko i nie zdążył ...
2012-07-30 09:01:35 Autor: fastcracker
---.xdsl.centertel.pl

fastcracker
@pele
C
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/627007,bus-wjechal-pod-pociag-8-osob-zginelo-zdjecia-i-film,3,id,t,sg.html#galeria-material
2012-07-30 09:07:02 Autor: przewoz
---.play-internet.pl
\"pociąg powinien zwolnić i bezpiecznie ominąć busa, a tak jechał za szybko i nie zdążył ...\"

W TVP Info równie głupi dziennikarz zapytał komendanta w studio, czy 80km/h dla pociągu i przejazd niestrzeżony to normalna prędkość. Ręce opadają.
2012-07-30 09:08:46 Autor: Maurycy_
---.97.198.165
Wątpliwość - z tego co pokazuje TV - wynika że na przejeździe jest sygnalizacja świetlna - więc jakiej to kategorii jest przejazd?
2012-07-30 09:10:18 Autor: przewoz
---.play-internet.pl
Kategorii C.

Poza tym...

\"Świadkowie wypadku informowali, że bus przed przejazdem kolejowym minął samochód czekający na przejazd pociągu.\"

Jak jeszcze raz usłyszę o tym, że pociag powinien zwolnić, to dziennikarza przez ekran chwycę i zaduszę.
2012-07-30 09:10:52 Autor: RysiekChaszcz
---.play-internet.pl

RysiekChaszcz
Przejazd kategorii \"C\" szanowna redakcjo RK. (SSP na przejeździe)
A co do dziennikarzy to szczena opada słuchając ich wypowiedzi.
2012-07-30 09:10:58 Autor: Pele
---.wasko.pl
Na screenie z TVP info widać że to chyba nowe sygnalizatory ze źródłem światła LED. Tego to już naprawdę nie da się nie zauważyć, niezależnie od warunków pogodowych...

Przeraża zarówno ilość wypadków drogowo-kolejowych, jak i to, w jak wielu z nich biorą udział \"zawodowi\" kierowcy.

2012-07-30 09:13:34 Autor: Syntch
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie chce generalizować ale większość kierowców to po prostu głupcy. W tym przypadku nie pomogą żadne kampanie, żadne spoty, nic nie pomoże. Czy pociąg jedzie 20 czy 120km/h samochody i tak przejeżdżają przed czołem pociągu. Nie ważne czy pociąg widać czy nie, czy jest daleko czy blisko naprawde rzadko który kierowca zatrzymuje się przed przejazdem. Można trąbić, zwalniać to i tak nic nie daje. Po prostu mamy kierowców bez wyobraźni, cwaniaków, którzy wioząc kogoś nie biorą za niego odpowiedzialności. A im młodsi tym głupsi. Głupota, głupota i jeszcze raz głupota. Jak można takim durniom dawać prawa jazdy.
Proponuje przed przejazdami stawiać foto radary a nie w centrum miast. A kierowcy powinni przechodzić szczegółowe badania odnośnie swojej głowy.
To nie ważne jaki przejazd, często zdarza się że wjeżdżają za rogatki i wężykiem do przodu.
Brak słów.
Ĺťal tych biednych ludzi że trafili na takiego kierowce i maszynisty, który nic nie może zrobić w takim przypadku.
2012-07-30 09:17:33 Autor: Syntch
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dziennikarze w ogóle o niczym nie mają pojęcia a gadają głupoty i zwalają od razu winę na kolej. Banda hien i durni co tylko szukają sensacji.
A do tego pociotki i poplecznicy.
Prawdziwych dziennikarzy jest już coraz mniej niestety.
2012-07-30 09:19:36 Autor: leemc
---.ip.netia.com.pl

leemc
\"Świadkowie wypadku informowali, że bus przed przejazdem kolejowym minął samochód czekający na przejazd pociągu.\"
Morderca, a nie kierowca. Pewnie jakby były krótkie rogatki, to by je wyminął.
2012-07-30 09:26:26 Autor: kris kross
---.67.177.101
Czy to jakas choroba, jak juz ktos busem kieruje to mu rozum odbiera? Olewanie sygnalizacji i znakow na przejazdach kolejowych, nagminne przekraczanie predkosci i jazda po bandzie bez trzymanki ... Tak to dziala.
Swoja droga, to jak slysze slowo bus, busik, to od razu utozsamiam to z Indiami, Bangladeszem czy innym \'super-rozwinietym\' krajem. No ale po ilosci BUSOW widac, ze nasze aspiracje ida w tym kierunku wlasnie.

Byle taki debil jeden z drugim mnie kiedys nie zabil jak bede przypadkiem normalnie jechal ...
2012-07-30 09:30:59 Autor: obserwer szlaku
---.48.145.41
Witam. Syntch
100% racji nic dodawac nie trzeba,a jeżdze ponad 20 lat za nastawnikiem!!!! Kto pomyśli pózniej jak czuje sie m-sta,który z nie swojej winy ma 8 krzyży bo \'\'busiarzowi\'\'spieszyło sie po nastepnych sześciu do ponad kompletu?
2012-07-30 09:36:19 Autor: konradzet
---.centertel.pl
PRZEJAZD KATEGORII D. Ten i kilka innych na tej linii jest obecnie modernizowany do kat. C. Sygnalizatory jeszcze owinięte w folię ochronną odwrócone są bokiem do drogi. Zabrakło być może kilku tygodni choć przypuszczam, że i tak mogłoby to nic nie dać. (Nie jestem pewien czy nie będzie to kat. B, trzeba by sprawdzić warunki przetargu. Mechanizmu półrogatek nie widać). W związku z tym na tych przejazdach obowiązuje zwolnienie czasowe do 20 km/h. Ostatnio jadąc tą trasą widziałem jak przed jednym z tych modernizowanych przejazdów zatrzymał się samochód ale widząc, że pociąg zwalnia przejechał tuż przed samą lokomotywą. Oto skutki tych poronionych zwolnień.
2012-07-30 09:40:34 Autor: manewrowy, podróżny
---.dynamic.chello.pl
Ja pracuję na kolei przy manewrach i często widzę zachowania kierowców na przejazdach... Można ich podzielić na kilka kategorii:

- kierowcy co w ogóle nie myślą o tym, że przejeżdżają przez przejazd kolejowy (oczy skierowane przed siebie, brak zachowania minimum uwagi);
- kierowcy którzy się \\\\\\\"śpieszą\\\\\\\" i przejeżdżają przed samym nosem jadących wagonów/lokomotywy;
- kierowcy niezdecydowani, którzy widząc zbliżający się pociąg/lokomotywę, zatrzymują się, po czym ruszają dalej stwierdziwszy \\\\\\\"jadę, chyba zdążę\\\\\\\".

To samo tyczy się rowerzystów i pieszych.
2012-07-30 09:48:14 Autor: mar
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A sygnalizator świetlny zwrócony w strone nadjeżdzającego pociągu?. Czy nadjeżdzający pociąg nie powinien się zatrzymać i przepuścic BUSa?
2012-07-30 09:57:08 Autor: ...
---.ice-net.pl
No gdzie jest ten \"mędrzec parczewski\" busiarz wszechpolski.

ARON do tablicy.
2012-07-30 10:05:33 Autor: O o o ..... o
---.153.153.214
@kris kross:
Byłeś w Indiach? Po twojej wypowiedzi można wnioskować, że nie.
Wielu kierowców mogłoby się dużo nauczyć nawet od indyjskich kierowców. W ich \"bałaganie\" jest wbrew pozorom logika. Przejechałem kilka tysięcy kilometrów i widziałem dwa samochody poza drogą bo pokropił deszcz....
2012-07-30 10:05:57 Autor: Kryniczanin
---.30.92.139.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
Czas na kamery i rejestrację zachowań busiarza!

Kamery do busów, tirów!
2012-07-30 10:16:37 Autor: kris kross
---.67.177.101
@O o o ..... o
Byc nie bylem, ale z relacji roznych ludzi wiem jak tam jest. Mam znajomego, ktory tam pracowal i mowi, ze on sam wiecej w tym kraju nie wsiade do zanego samochodu, bo zycie mu mile. Zreszta firma w ktorej pracowal - zatrudnia 2500 ludzi i nie raz zdarzylo sie, ze ktos do pracy nie dojechal, bo go zginal w wypadku samochodowym. Z jego dzialu jedna osoba stracila zycie po tym jak busik rozjechal jego skutera.
Poza tym widzialem w telewizji wystarczajaco duzo, by moc oceniac jak tam jest.

A z \'egzotycznych miejsc\' ktore odwiedzilem to Krym - i tamte przezycia w marszrutce wystarcza mi do konca zycia.
2012-07-30 10:42:29 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Dokładnie po co te akcje informacyjne jak i tak kierowcy szaleją, a dziennikarze mówią, ze pociągi mają zwalniać przy przejazdach. Hołowczyc powiedział, że pociągi zwalniają przed przejazdami, a mimo tego i tak są wypadki. To co maja stawać przez idiotycznie jeżdżących kierowców?! W ogóle nie i powinny zwalniać. Jakiś tydzień temu na przejeździe też w Bratoszewicach kierowca wjechał w wagon przejeżdżającego pociągu z kolonistami z Kołobrzegu bodajże do Krakowa. Na szczęście nikomu oprócz kierowcy, którego przewieziono do szpitala nic się nie stało. Trzeba porobić strzeżone przejazdy, ale niech się też drogowcy do nich dołożą, a kierowców również trzeba bardziej monitorować zwłaszcza w takich busach, czy Tirach.
A nazwa miejscowości to Bratoszewice, a nie Bartoszewice. Pozdrawiam.
2012-07-30 11:24:54 Autor: aron parczew
---.play-internet.pl
1. reaktywacja - kierowca nie wiedzial ze cos tam znowu jezdzi. Albo w ogóle nie znał trasy, bo zapewne był Ukraińscem
2. nie byl znow to bus kursowy - zabici to obywatele Ukrainy
w kazdym razie znow media zaczna nawalac na busy kursowe i beda
kolejne kontrole ITD czego wynikiem bedzie zapewne duzo nowych busow
zakupionych przez przewoznikow
no i podrozeja bilety bo beda sie czepiac za miejsca stojace - czyli
ilestam osob straci prace bo nie bedzie sie oplacalo dojechac do niej
busem, a pociogiem tym bardziej
2012-07-30 11:28:42 Autor: bozia
---.range86-160.btcentralplus.com
Jedna z osób rannych wypadku, zamarła w szpitalu, druga nadal walczy o życie. Sygnalizacja na tym przejeździe już była, tylko nie czynna (nowa, niedawno założona) i nadal częściowo zafoliowana, ustawiona ustawiona w kierunku torów, nie drogi.

http://postimage.org/image/etr3xv1b7/
2012-07-30 11:55:31 Autor: inzynier
---.200.225.99
W wypadku kierowcy to po prostu selekcja naturalna: jednego debila na polskich drogach mniej. Szkoda tylko pasazerow. Choc z drugiej strony trzeba tez miec niezle nasrane w glowie zeby w 10-ke pchac sie do 6-osobowego busa.
2012-07-30 11:56:50 Autor: fastcracker
---.xdsl.centertel.pl

fastcracker
czyli jednak kat D w trakcie przebudowywana na C
2012-07-30 11:58:59 Autor: Kryniczanin
---.30.27.145.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
I oto szczekanie \"Parczewskiego blaszakowego byznesfmena\"

2012-07-30 12:02:22 Autor: Piotr.
---.imir.agh.edu.pl
Jeśli ktoś nie ma wyobraźni, to już jej nie będzie miał:
http://www.youtube.com/watch?v=CxYjvcUXQOY
2012-07-30 12:09:58 Autor: Maciek
---.adsl.inetia.pl
Prędkość pociągu pokazuje, że kazanie pociągom zwalniać przez przejazdami jest nie tylko głupie, ale i nieskuteczne.
2012-07-30 12:11:24 Autor: RysiekChaszcz
---.play-internet.pl

RysiekChaszcz
@mar \"A sygnalizator świetlny zwrócony w strone nadjeżdzającego pociągu?. Czy nadjeżdzający pociąg nie powinien się zatrzymać i przepuścic BUSa?\"
Czy ty robisz sobie jaja z tragedii czy jesteś kompletnym idiotom (tzw. dziecko neostrady)
2012-07-30 12:19:12 Autor: E6ACT
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
http://youtu.be/ICwECXTFLwI
2012-07-30 12:35:27 Autor: mikool
---.adsl.inetia.pl
Szkoda ludzi, którzy zginęli ale bezdyskusyjnie kierowca złamał przepisy ruchu drogowego, STOP to jak czerwone światło i nie ma tłumaczenia, ze nie zdążył czy nie zauważył, a ci mądrzy dziennikarze to lepiej niech zamilkną z takimi pomysłami zwalniania pociągów przed przejazdem kolejowym, pewnie innym razem napiszą że kolej w Polsce jeździ tak wolno jak dyliżans
2012-07-30 12:39:53 Autor: Kolejarz z USA.
---.hsd1.il.comcast.net
Przecież to samochód dostawczy dla warzyw, a nie żaden BUS !!!!!!!!!!!!!!!!.
2012-07-30 12:46:21 Autor: piter
---.29.172.9
Co do indyjskich kierowców...
Jeżeli wsadzić by ich do aut w naszej stolicy, lub innym dużym mieście, prawdopopdobnie nie byłoby korków.
2012-07-30 13:51:14 Autor: Miluś
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Kryniczanin

Myślę, że nie warto zwracać uwagi na szczekanie \"Parczewskiego blaszakowego byznesfmena\" (jak to ująłeś). To tylko zwykłe, nic nie warte szczekanie ;-)

A niech drożeją bilety w busach, to punkt dla kolei ;-)
2012-07-30 14:50:17 Autor: aron patriota polski
---.play-internet.pl
tylko porównaj ile miasteczek i wsi obsługuje kolej, a ile busy. Ty masz klapki na oczach, dla ciebie liczą się tylko ci co mieszkają przy dworcu PKP, a reszta niech zdycha.
2012-07-30 15:14:21 Autor: Miluś
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ty nie masz pojęcia kto i Co się dla mnie liczy ;-)
Twoje klapki na oczach nie są mniejsze niż moje ;-)

Zresztą taki z Ciebie orędownik biednych i uciśnionych pasażerów, a sam działasz przeciw nim :-D
Zresztą dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu ekonomicznego :-D Szkoda, na nią czasu :-D
Zresztą Ty nie potrafisz dyskutować :-D
2012-07-30 15:23:29 Autor: aron parczew
---.play-internet.pl
Właśnie nie działam przeciw nim, bo postulowane przeze mnie remonty dróg wojewódzkich polepszyłyby komfort dojazdu ludzi do pracy. A czym się kończy reaktywacja linii kolejowych to widzimy
2012-07-30 15:25:34 Autor: Andzia
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widzimy, że jesteś skończonym, ograniczonym durniem, to na pewno.
2012-07-30 15:44:39 Autor: aron patriota polski
---.play-internet.pl
Tak oczywiście. Jak Tusk remontuje drogi w Wielkopolsce, to jest mądry. Jak ja chcę remontów dróg w woj. lubelskim, to jestem durniem.
2012-07-30 15:47:45 Autor: RysiekChaszcz
---.play-internet.pl

RysiekChaszcz
@aron cytuję: \"A czym się kończy reaktywacja linii kolejowych to widzimy...\"
Takiego idioty w życiu nie czytałem.
To to że kolej podnosi standard to jest złe ????. Bu tacy busiarze jeden z drugim kompletnie nie znają się na znakach i przepisach Kodeksu Drogowego:


Art. 28. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Przed wjechaniem na tory jest on obowiązany upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy, oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona.

2. Kierujący jest obowiązany prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy lub gdy urządzenie zabezpieczające albo dawany sygnał zabrania wjazdu na przejazd.

3. Kierującemu pojazdem zabrania się:

objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;

wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;

wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;

omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

4. W razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym, kierujący jest obowiązany niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.

5. Kierujący pojazdem lub zespołem pojazdów o długości przekraczającej 10 m, który nie może rozwinąć prędkości większej niż 6 km/h, przed wjazdem na przejazd kolejowy jest obowiązany upewnić się, czy w czasie potrzebnym na przejechanie przez ten przejazd nie nadjedzie pojazd szynowy, lub uzgodnić czas tego przejazdu z dróżnikiem kolejowym.

6. Przepisy ust. 1-4 stosuje się odpowiednio przy przejeżdżaniu przez tory tramwajowe; przepis ust. 3 pkt 3 nie dotyczy skrzyżowania lub przejazdu tramwajowego, na którym ruch jest kierowany.
2012-07-30 15:49:10 Autor: RysiekChaszcz
---.play-internet.pl

RysiekChaszcz
P.S. Parczewski busiarzu - przeczytaj i naucz się na pamięć
2012-07-30 15:49:29 Autor: Jumanji
---.opera-mini.net
wiecie gdzie Aron teraz urzęduje?

proszę bardzo
http://forum.dziennikwschodni.pl/czy-uda-sie-zorganizowac-event-t64196/page__st__5840__gopid__658932#entry658932
2012-07-30 16:03:32 Autor: KrólKrak
---.play-internet.pl
@aron parczew
\"reaktywacja - kierowca nie wiedzial ze cos tam znowu jezdzi. Albo w ogóle nie znał trasy, bo zapewne był Ukraińscem\".

Takich głupot dawno nie czytałem, to według ciebie jak ktoś nie zna trasy to go zwalnia z myślenia oraz nie respektowania przepisów?
2012-07-30 16:23:59 Autor: RysiekChaszcz
---.play-internet.pl

RysiekChaszcz
@KrólKrak :-)
ARON JEST ZWOLNIONY Z MYŚLENIA TO KAĹťDY NORMALNY UĹťYTKOWNIK TEGO FORUM WIE. :-)
2012-07-30 17:16:53 Autor: Miluś
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ RysiekChaszcz

I dlatego dyskusja z Aronem nie ma sensu ekonomicznego :-D
2012-07-30 19:42:37 Autor: SygnałZastępczy
---.trans.net.pl
W normalnym kraju ssp jest sprawne. Jeśli ssp nie jest sprawne, to ten jeden pociąg na tydzień się zatrzymuje a nie 10 tysięcy aut. Srednio rozgarnięty prawnik może uzyskać dla rodzin wysokie odszkodowania.
2012-07-30 19:56:46 Autor: tubylec
---.subscribers.sferia.net
Komentarzy jest dużo ale tylko @Kolejarz z USA zauważył, że pod pociąg wjechał samochód dostawczy a nie bus. Dokładnie to furgon dostawczy czyli tzw.\" towos\" przystosowany do przewozu towaru albo kilku osób na składanych siedzeniach. Dodatkowi pasażerowie prawdopodobnie siedzieli na podłodze.
Bus to po polsku autobus a mały autobus to mikrobus. Do kierowania busem (autobusem) potrzebne jest prawo jazdy kategorii D. Furgon taki jak na zdjęciu (oczywiście z dopuszczalną ilością pasażerów) może kierować kierowca z kategorią B.
Dla dziennikarzy widocznie każdy pojazd, do którego wsiądzie więcej niż 5 osób to bus.
2012-07-30 20:23:42 Autor: KrólKrak
---.play-internet.pl
Tak gwoli ścisłości do powyższego komentarza pełno jest mikrobusów 9-osobowych do których wystarczy prawo jazdy B.
2012-07-30 20:46:56 Autor: RCLx
---.play-internet.pl
Przede wszystkim cześć pamięci tym którzy zginęli, Ukraińcy przyjechali dorobić/zarobić tak jak my kiedyś i jakiś hmm kierowca (który powinien mieć pozwolenie do poruszania się samochodem tylko po plantacji) zabrał ich w ... ostatnią podróż. Co do \"redaktorów\" mediów różnistych - od kolei krowy przestaną dawać mleko a kury przestaną nieść - myślałem że w naszych czasach nikt w to nie wierzy.

@KrólKrak
Dokładnie, wystarczy wgłębić się w uprawnienia dotyczące prawa jazdy kat. B.
Inna sprawa to fakt że TEN nie był przystosowany do przewozu nawet dziewięciu osób.
2012-07-30 21:37:29 Autor: anonimowy rolnik okradający naród
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
proszem nie denerwować tow. Oleszczuka vel aron. bo jak się wkurzy to jutro z kolegami zablokuje buszami 99% powierzchni kraju:) a doświadczenie podobno ma - podobno podczas ejro zablokował przejście graniczne w dorohusku:) mam nadzieję , ze tym razem ani busz ani koledzy nie zawiodą:) buhahaha
2012-07-30 22:09:03 Autor: tfanatic
---.189.0.198
No i Panie Nowak co Pan na to a jeszcze niedawno Pan zapewniałeś o bezpieczeńśtwie na kolei a ten odcinek na którym to się stało to niedaleko Pana terenu sie wydarzył ten wypadek bo od Warszawy rzut beretem ?
2012-07-30 22:15:12 Autor: tfanatic
---.189.0.198
To dobrze że to zwykły PR startował do pełnej mocy ze stacji , a nie jakiś TLK bo jakby ten drugi jechał to on raczej nie zwalnia ani sie nigdzie nie zatrzymuje to by żywiec na okolicznych stołach sie znalazł w porze obiadowej z tego busa , nic tylko pogratulować obecnej ekipie i Panu Nowakowi istotnego zwiększenia bezpieczeństwa na kolei z jego zapowiedzi i zapewnien że miało być dużo lepiej a co jest to każdy z nas widzi, lepiej to chyba tylko na papierze .
2012-07-30 22:20:55 Autor: tfanatic
---.189.0.198
Na przejeździe w Jedliczu Łódzkim jest to samo , od lat nie ma ani jednej rogatki przelatują busy autobusy , jeppy , i czasami przejeżdzają tamtędy pociągi szybkobieżne TLK .
2012-07-30 22:31:01 Autor: Zmiennik Arona
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@SygnałZastępczy:
\"W normalnym kraju ssp jest sprawne. Jeśli ssp nie jest sprawne, to ten jeden pociąg na tydzień się zatrzymuje a nie 10 tysięcy aut. Srednio rozgarnięty prawnik może uzyskać dla rodzin wysokie odszkodowania.\"

Co wy tam prawnicy-trolle wąchacie, aby pisać takie kwiatki. Na tym przejeździe nie było ssp (oddanego od użytku). Więc nie może być niesprawne coś czego nie ma!!! Ponadto dowiedz się trollu, co w przepisach drogowych oznacza migające światło czerwone (wyświetlane w przypadku jednej z wielu możliwych usterek ssp).
2012-07-30 22:35:08 Autor: tfanatic
---.189.0.198
Ja już nawet nie licze który to z kolei wypadek na PKP ,w ostatnim czasie bo by mi cyferek brakło jak Pan Nowak ma licznik u siebie to on se policzy co taniej wychodzi bezpieczeńśtwo na kolei czy zapewnianie że ono jest zapewnione . Cos jak masło maślane , tyle że maślanka też kosztuje .
2012-07-30 22:42:13 Autor:
---.dynamic.chello.pl
To są skutki oszczędność na PKP naj lepiej zwolnić wszystkich i zrobić wszystkie przejazdy bez obsługowe .
2012-07-30 22:45:11 Autor: tfanatic
---.189.0.198
Moim zdaniem taniej byłoby wprowadzić faktycznie to bezpieczeństwo na PKP jak o nim ciągle mówić , ale ja nie zarządzam PKP , bo nie wiem ile Nowaka wyjdą odszkodowania dla tych wszystkich poszkodowanych ludzi , kosztach odbudowy taboru , infrastruktury , zaufania do ludzi czy do instytucji PKP moge sobie tylko wyobrazic , on jak sie zna na swoim fachu i ma fachowców to powinien kalkulacje sobie jak najszybciej zrobic , bo jak dluzej bedzie czekal to mu nie starczy pieniedzy i jeszcze ze swoich bedzie musial dolozyc .
2012-07-30 22:56:33 Autor: tfanatic
---.189.0.198
Najlepiej żeby Pan Minister sobie wziął urlop i pojeżdził troche po świecie zobaczył jak kolej funkcjonuje gdzie indziej podróże kształcą a Polecam dłuższą wizyte bo nawet w krajach UE w każdym kraju jest inaczej i można coś do Polski przywieźć a jak sie patrzy tylko u siebie i widzi stare EU07 albo EP09 , gdzie na świecie już wycofują modele taboru z końca lat 90 , to sie prochu z tego starego piasku nie wymyśli .
2012-07-31 00:03:23 Autor: bozia
---.range86-160.btcentralplus.com
Najbliższym czasie na trasie Łódź - Łowicz, przejdzie masowa akacja podnoszenia kategorii przejazdów do kategorii C, dzięki czemu na takich przejazdach jak na Okulickiego w Łodzi, zejdzie miejscowe ograniczenie prędkości, dzięki czemu będzie można szarpnąć kolejne minuty w rozkładzie.
2012-07-31 01:26:49 Autor: wa
---.tvteletronik.pl
Zgodnie z obowiązującymi przepisami to kierowcy samochodów powinni zachować ostrożność przy przekraczaniu przejazdów kolejowych a wynika to z prostej przyczyny - łatwiej zatrzymać samochód niż pociąg (praw fizyki nie da się oszukać), zamiast obrzucać się inwektywami pomyślmy co zrobić aby zmusić kierowców do bezpiecznego przekraczania niestrzeżonych przejazdów kolejowych. Moja propozycja to porzeczne garby, na całej szerokości jezdni z zachowaniem odpowiedniej odległości od przejazdu, w ilości np. 2-3 powodujace konieczność zwolnienia ( stosuje sie takie w pobliżu przejść dla pieszych czy szkół). Dlaczego nie jeden - aby kierowca miał miał czas na odpowiednią reakcję i zastanowienie dlaczego to utrudnienie.
Ktoś zapewne powie, że to abstarkcyjny pomysł, utrudnienie dla służb drogowych przy odśnieżaniu itp. ale czy życie ludzkie nie jest tego warte. Zapwne jest to tańsze niż opłacanie dróżnika i utrzymywanie rogatek. Może macie inne (poważne) pomysły ?
2012-07-31 05:35:17 Autor: aron medrzec parczewski
---.paradowski.pl
Ale u nas tak się przyjęło, że o każdym dostawczaku ( nawet towarowym z 2 miejscami na przedzie) mówi się bus
2012-07-31 05:44:37 Autor: baran mędrzec parczewski
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!
2012-07-31 07:30:17 Autor: RysiekChaszcz
---.play-internet.pl

RysiekChaszcz
Nabijamy się z Rosjan a oni juz dawno rozwiązali ten problem na wielu przejazdach.
Wysuwane stalowe płyty blokujące wjazd ale umożliwiające zjazd z przejazdu

http://www.csmk.pl/images/bezpieczny_przejazd.jpg
2012-07-31 07:36:49 Autor: do arona
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/inspekcja-drogowa-busy-przeladowane-i-w-zlym-stani,1,5203793,wiadomosc.html
2012-07-31 11:43:50 Autor: Siemens
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
NAUCZYLIŚMY KIEROWCÓW BEZPRAWIA DAJĄC 20KM/H DLA POCIĄGÓW NA PRZEJAZDACH Z PRZEKROCZONYM ILOCZYNEM RUCHU !!! TO JEST BZDURA NAJWIĘKSZA JAK MOĹťE BYĆ !!! POMIARY ILOCZYNU GDY SĄ ROBIONE TO WÓJT GMINY CZY SOŁTYS PRZEPĘDZA TABUNY SWOICH LUDKÓW PO PRZEJAZDACH !!! w PRZEPISACH DLA KIEROWCÓW JEST JAK BYK, ĹťE PRZED PRZEJAZDEM NALEĹťY SIĘ UPEWNIĆ, ĹťE NIE NADJEĹťDĹťA POCIĄG.
A ja z za szyby lokomotywy widzę jak ambiwalentny stosunek do przejazdów maja kierowcy.
2012-07-31 18:52:29 Autor: jurasN
---.icpnet.pl

jurasN
@Syntch: \"Po prostu mamy kierowców bez wyobraźni, cwaniaków, którzy wioząc kogoś nie biorą za niego odpowiedzialności. A im młodsi tym głupsi. Głupota, głupota i jeszcze raz głupota\"
Wszystko w kontekście wypadku na przejeździe. Pozostali dyskutanci także. Tymczasem, jest to prawda odnosząca się do nas wszystkich polskich kierowców. Na drodze, za kierownicą, stajemy się dzikim ludem. Ponieważ drogi mamy \"złe\" jeździmy na nich szybciej niż w przepisie, na przejściach dla pieszych pieszy ma pierwszeństwo, gdy na horyzoncie nie ma żadnego pojazdu, pojazd wyprzedzany nagminnie nie zwalnia lecz przyspiesza, itd. itd. itd Śmiejemy się z \"zasad\" ruchu w Indiach i innych \"Bangladeszach\" a dla kierowców ze Szwajcarii, Norwegii i paru innych NORMALNYCH krajów to, co wyczyniamy na naszych drogach jest tym, czym dla nas ów \"Bangladesz.
Tak więc, nic szczególnego nie stało się na tym przejeździe, my tak po prostu jeździmy.
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony