Partnerzy serwisu:

Budżet Kolej+ zwiększony o 5,5 miliarda złotych

Jakub Rösler 01.04.2022 4,1k

Budżet Kolej+ zwiększony o 5,5 miliarda złotych
Peron na stacji w Wągrowcufot. Jakub Rösler
Jak przekazał nam wiceminister Infrastruktury, Andrzej Bittel, rząd podjął decyzję o zwiększeniu puli środków przeznaczonych na realizację projektu Kolej+. Budżet programu zostanie zwiększony o 5,5 miliarda złotych. Odpowiednia nowelizacja ustawy w tej sprawie jest aktualnie procedowana. Na wyniki programu musimy jeszcze trochę poczekać.
Podczas konferencji poświęconej podpisaniu umowy na modernizację kolejnych wagonów pasażerskich dla PKP Intercity udało nam się zapytać wiceministra infrastruktury, Andrzeja Bittela o to, kiedy można spodziewać się wyników programu Kolej+, które miały być opublikowane do na przełomie lutego i marca bieżącego roku.

– Rada Ministrów podjęła decyzję o zwiększeniu alokacji przeznaczonej na realizację programu Kolej+, po to, aby zakwalifikować do wykonania jak najwięcej zgłoszonych przez samorządy inicjatyw. Projekt ustawy przeszedł przez komitet stały oraz komitet ekonomiczny Rady Ministrów, jest więc tuż przed przedstawieniem go całemu rządowi. Oznacza to, że w niedługim czasie ta ustawa zostanie przyjęta przez Radę Ministrów i będzie mogła trafić do Parlamentu i do podpisania przez prezydenta, a my w międzyczasie ogłosimy wyniki programu – powiedział nam Andrzej Bittel.

Minister dodał, iż kwota programu została zwiększona o kolejne 5,5 miliarda złotych. Do tej pory budżet Kolej+ wynosił 6,5 miliarda, z czego miliard miał pokryć wkład własny samorządów, a resztę stanowić miała kwota przeznaczona przez państwo.

Do ostatniego etapu przeszło 47 wniosków, lecz na ten moment nie wiemy, które zostaną zrealizowane. Minister Bittel nie chciał tego zdradzić.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe linie kolejowe
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony