Partnerzy serwisu:

Budowa trasy w Warszawie utrudni ruch pociagów. Pendolino na objeździe

Jakub Madrjas 27.01.2016 268

Budowa trasy w Warszawie utrudni ruch pociagów. Pendolino na objeździe
Budowa fragmentu Trasy Świętokrzyskiej przy moście Świętokrzyskim fot. ZMID
Na przełomie maja i czerwca zamknięty zostanie wyjazd z Warszawy Wschodniej w kierunku Gdańska. Przyczyną jest budowa Trasy Świętokrzyskiej. Pasażerów m.in. pociągów Pendolino czekają spore utrudnienia.
O sprawie poinformował stołeczny oddział "Gazety Wyborczej. – Zamknięcie tej części torów, którymi kursują pociągi Pendolino, potrwa 16 dni – powiedziała "GW" Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich  Inwestycji Drogowych. Dodaje, że tunel drogowy ma być wykonany na  miejscu z prefabrykatów, po czym zostanie wsunięty w nasyp kolejowy.  Podobnie budowano przejazd pod torami między Ursusem a Włochami na ul.  Nowolazurowej (oficjalnie: al. 4 Czerwca 1989 r.). Na Pradze ma być  jednak wykorzystana inna technologia – czytamy w gazecie.

Jak poinformowała "Rynek Kolejowy" rzeczniczka PKP Intercity Beata Czemerajda, całodobowe zamknięcie linii 9 odbędzie się w terminie 27.05.2016 od godziny 00:01 do 11.06.2016 do godziny 23.59. – Ograniczenie dotyczyć będzie naszych pociągów w stronę Trójmiasta, Olsztyna oraz Białystoku – mówi Czemerajda.

Pociągi kategorii EIP prowadzone przez Pendolino będą kierowane objazdem od stacji Warszawa Wschodnia do stacji Warszawa Praga objazdem przez stację Warszawa Wschodnia Towarowa ze zmianą kierunku jazdy. Co z pozostałymi pociągami? W miarę możliwości będą kursować podobnie jak Pendolino, ale z racji ograniczonej przepustowości mogą byc kierowane objazdem przez stację Warszawa Gdańska z pominięciem linii średnicowej.

Co z pociągami Kolei Mazowieckich i SKM Warszawa? Na razie nie wiadomo. – Zmiany, z powodów niezależnych od PLK, uzgadniane są z przewoźnikami, by były jak najmniej odczuwalne dla pasażerów. Informacje będą podawane w rozkładach jazdy – mówi rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

PKP Polskie Linie Kolejowe współpracują ze ZMID w zakresie realizacji inwestycji. Jak udało nam się dowiedzieć, czas wyłączenia z ruchu będzie wykorzystany m.in. na prace na odcinku Warszawa Towarowa – Warszawa Praga.  Trasa, która połączy Targówek z ul. Kijowską ma być gotowa jesienią 2017 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony