Partnerzy serwisu:

Budowa hal serwisowych Kolei Mazowieckich w Radomiu coraz bardziej realna

Michał Szymajda 19.05.2022 1,9k

Budowa hal serwisowych Kolei Mazowieckich w Radomiu coraz bardziej realna
Nowa hala obsługowa w SochaczewieFot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
W Radomiu poczynione zostały pierwsze inwestycje, które mają bezpośredni związek z planami Kolei Mazowieckich. Operator chce zbudować w tym mieście dużą halę naprawczo-eksploatacyjną dla swoich pociągów.
Po otwarciu nowej hali serwisowej dla nowoczesnych 61 elektrycznych zespołów trakcyjnych Stadler Flirt 3, prezes Kolei Mazowieckich Robert Stępień zapowiedział w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym” rozbudowę kolejnych baz technicznych.

– W Radomiu zostały poczynione już pewne inwestycje. Do miejsca, gdzie stanąć ma hala, został już doprowadzony tor kolejowy. Jest szansa, żebyśmy tę inwestycję rozpoczęli, przynajmniej od strony formalnej, już w tym roku – powiedział prezes Kolei Mazowieckich. Decyzja w tej sprawie może zostać podjęta na radzie nadzorczej spółki, która będzie miała miejsce jeszcze w maju.

Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza dodał na antenie Radia Radom, że zakupione zostały dwie działki, na których jest nowy tor i rozjazdy. Wszystko kosztowało około 7 milionów złotych. Rajkowski obawia się jednak, że wcześniej oszacowany na 60 milionów złotych koszt budowy hali, może być obecnie, w dobie inflacji i rosnących cen materiałów, zaniżony. Być może więc Koleje Mazowieckie będą musiały pozyskać je z zewnątrz.

Prezes Stępień podkreśla, że Koleje Mazowieckie nie skasowały planów zakupów dwuczłonowych zespołów trakcyjnych do obsługi relacji z Radomia takich jak Radom – Drzewica, Radom – Dęblin, Radom – Skarżysko-Kamienna, czy Radom – Warka.

– Spółka nie wycofała się z planów zakupu dziesięciu dwuczłonowych ezt na potrzeby Radomia i tamtejszych relacji. Jest to projekt, który przenieśliśmy na najbliższe lata – dodał szef KM.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony