Partnerzy serwisu:

Budimex zakończył przebudowę stacji Olszamowice

inf. pras. 21.08.2018 2,6k

Budimex zakończył przebudowę stacji Olszamowice
Fot. Budimex
Kontrakt o wartości prawie 45 mln zł obejmował zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych. W ramach prac Budimex zmodernizował infrastrukturę techniczną stacji, m.in. rozjazdy i sieć trakcyjną. Dzięki temu zwiększyła się jej przepustowość, a pociągi będą mogły jechać z prędkością 200 km/h.
Kontrakt był częścią projektu „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa”. Budimex rozpoczął wykonanie inwestycji w listopadzie 2016 r.

Najtrudniejsze okazało się zakończenie I etapu inwestycji, zaplanowane na lipiec-sierpień 2017, które wymagało całkowitego wyłączenia tego odcinka z ruchu kolejowego. Z tego powodu Budimex miał na przeprowadzenie prac rozbiórkowych i budowlanych tylko miesiąc. – Z powodu wyłączenia ruchu nic nie mogło opóźnić się ani o godzinę, a przez 32 dni działania musiały być prowadzone całą dobę. Dokonywaliśmy rozbiórki sieci trakcyjnych oraz budowy nowych rozjazdów, które na plac budowy przyjeżdżały w 3-częściowych blokach. Dzięki doskonałej organizacji i użyciu wysokiej klasy sprzętu kolejowego dotrzymaliśmy tych warunków i ruch mógł zostać wznowiony – mów Dariusz Blocher, prezes zarządu Budimeksu.

W ramach kontraktu Budimex wykonał przebudowę infrastruktury technicznej stacji, w tym m.in. nawierzchni torowej, rozjazdów, sieci trakcyjnej oraz urządzeń srk. Na stacji zostało zamontowanych 12 nowoczesnych rozjazdów z ruchomym dziobem krzyżownicy – w takie same wyposażone są linie dużych prędkości, do 250 km/h.

– Stacja Kolejowa Olszamowice to bardzo nowoczesny projekt – jest całkowicie przygotowana pod sterowanie automatyczne, bez udziału ludzi. Ponadto wyposażona jest np. w monitoring wizyjny, a rozdzielnia posiada automatyczne systemy gaszenia pożaru – mówi Marcin Kopeć, kierownik kontraktu tej inwestycji.

Budimex realizuje obecnie na zlecenie PKP PLK kilka kluczowych inwestycji kolejowych jak: modernizacja linii kolejowej nr 7 na odcinku Otwock – Pilawa oraz Pilawa – Dęblin, modernizacja linii E20 na odcinku LCS Kutno, modernizacji odcinka Trzebinia – Krzeszowice na linii Katowice – Kraków, modernizacja linii obwodowej na odcinku Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska, modernizacja stacji Idzikowice na CMK o wartości ponad 1,5 mld złotych. Budimex jest generalnym wykonawcą zakończonych już i niejednokrotnie nagradzanych kontraktów kolejowych takich jak m.in.: modernizacja LCS Iława, Łącznica kolejowa Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki czy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony