Partnerzy serwisu:

Brytyjski przewoźnik Go-Ahead wjedzie do Bawarii

Artur Bogdanowicz, Rynek kolejowy/Nordkurier, Augsburger Allgemeine 24.08.2020 49

Brytyjski przewoźnik Go-Ahead wjedzie do Bawarii
fot. Go Ahead
Na zelektryfikowanej trasie Monachium-Memmingen-Lindau od grudnia przyszłego roku pojawi się nowy przewoźnik.
Kilka dni temu brytyjski Go-Ahead uzyskał zgodę na rozpoczęcie przewozów w Bawarii. Na trasę z centrum landu nad jezioro Bodeńskie wyjadą wyprodukowane przez Stadlera Flirty. - Dzięki tej licencji poczyniliśmy duży krok w rozwoju przedsiębiorstwa“, cieszy się Bastian Goßner, dyrektor ekonomiczny Go-Ahead Bayern. - Wszystko idzie dobrą drogą, nasz zespół działa z dużym zaangażowaniem. Jestem pewny, że od grudnia 2021 roku zapewnimy w regionie bezpieczne, godne zaufania i wygodne przewozy kolejowe - dodaje.

Jak informuje przewoźnik, rok później przejmie kolejowe trasy wokół Augsburga – linie kolejowe do Monachium, Ulm i Donauwörth wraz z jej przedlużeniem do Aalen i Würzburga. Do obsługi ruchu zakupionych zostanie 78 składów Siemensa i Stadlera, planowanie jest też zatrudnienie 400 osób.

Go-Ahead ma w Wielkiej Brytanii 26 tys. pracowników i odpowiada tam za jedną trzecią przewozów kolejowych. Oddział bawarski ma siedzibę w Augsburgu i podlega pod Go-Ahead Verkehrsgesellschaft Deutschland. Obecnie żółte pociągi Go-Ahead spotkać można na linii Stuttgart-Norymberga.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony