Partnerzy serwisu:

Brakuje pociągów TLK i IC z Opola do Warszawy. Szansa na dodatkowy skład w marcu

Michał Szymajda 30.01.2018 52

Brakuje pociągów TLK i IC z Opola do Warszawy. Szansa na dodatkowy skład w marcu
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów kursujących pomiędzy Wrocławiem a Warszawą, dokonane w połowie grudnia 2017 roku, bardzo niekorzystnie odbiły się na mieszkańcach Opola. Oferta pociągów ekonomicznych w kierunku Warszawy jest wyjątkowo skromna.
Brak kursującego w niedzielę wieczorem pociągu kategorii TLK lub IC sprawia, że jedynym sensownym połączeniem Opola ze stolicą jest pociąg EIP odjeżdżający o godzinie 15:04 lub EIC z godziny 17:08. Poprzednie bezpośrednie połączenie ekonomiczne odjeżdża z Opola o godzinie 11:38 i do Warszawy dojeżdża w… 6 godzin i 22 minuty. Dzieje się tak, ponieważ pociąg ten jedzie przez Katowice. 10 grudnia PKP Intercity zdecydowało się na zmianę w rozkładzie, pomimo tego, że pociągi IC Fredro i IC Ślęża, w kursujące przez Opole i Częstochowę, cieszyły się wysokim zainteresowaniem.

– W niedziele w rocznym rozkładzie jazdy pociągów edycji 2016/2017 z pociągu IC 61104 „Fredro” korzystało średnio 525 podróżnych, zaś z pociągu IC 16110 „Ślęża” korzystało średnio 592 podróżnych – poinformowało w odpowiedzi na interpelację posła Tomasza Kostusia minister Andrzej Adamczyk.

Na szczęście dla mieszkańców Opola, PKP Intercity planuje zmianę w rozkładzie jazdy, która pozwoli pasażerom z Opola tanio i w dobrym czasie dojechać z miasta do Warszawy.

– PKP Intercity zaplanowała w porozumieniu z Ministerstwem Infrastruktury uruchomienie w niedziele od dnia 11 marca 2018 r. pociągu TLK „Kresowiak” w relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia. Wyjazd pociągu ze stacji Opole Główne zaplanowano o godzinie 19:23, natomiast przyjazd do stacji Warszawa Centralna o godzinie 23:29 – poinformował minister, który zaznaczył, że może dojść jeszcze do zmian w zaplanowanym rozkładzie jazdy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony