Partnerzy serwisu:

Bot Edek pomoże na infolinii PKP Intercity

inf. pras oprac. JM 08.06.2021 2,2k

Bot Edek pomoże na infolinii PKP Intercity
Fot. Kacper Pawluk, SM42
PKP Intercity uruchomiło usługę wirtualnego asystenta telefonicznego. Jest dostępna przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod nowym, tańszym numerem.
Jak podaje przewoźnik, Nowa usługa dostępna jest od 7 czerwca br. pod [jak podał przewoźnik] bezpłatnym numerem 22 391 22 22. [Uzupełnienie] W rzeczywistości, jak zauważyli Czytelnicy, jest to połączenie płatne, choć wielokrotnie tańsze od infolinii przewoźnika, na której trzeba zapłacić aż 1,29 zł brutto za minutę. - Numer telefonu BOTa jest numerem stacjonarnym. W zależności od posiadanego pakietu osoba dzwoniąca pod ten numer telefonu nie ponosi żadnych opłat, gdyż większość operatorów telefonicznych w Polsce zniosła opłaty za połączenia na numery telefonów stacjonarnych - wyjaśniło biuro prasowe PKP Intercity.

Jak czytamy w komunikacie, wirtualny asystent głosowy wyszukuje połączenie na podstawie określonych przez pasażerów podstawowych informacji: stacji docelowej, początkowej, daty oraz godziny odjazdu, jak również dodatkowych opcji połączeń, które interesują podróżnego, takich jak np. przejazd bezpośredni, możliwość przewozu roweru czy uwzględnienia miejsca dla osoby z niepełnosprawnością. Po wyborze połączenia przez asystenta można poznać jego szczegóły lub poprosić o wskazanie kolejnego pociągu z rozkładu, a także wrócić do wcześniejszej propozycji czy wyszukać połączenie o nowych parametrach. Bot jest w stanie odbierać setki połączeń naraz, co przełoży się na efektywną obsługę osób, chcących uzyskać informacje o rozkładzie jazdy.

Dzięki zastosowanemu modułowi uczenia maszynowego, bot Edek cały czas się szkoli i wzbogaca bazę zaimplementowanej wcześniej wiedzy wraz z kolejnymi rozmowami. Podstawową formę nauki stanowi proces rozwijania umiejętności właściwego interpretowania wypowiedzi klienta. Wirtualny asystent głosowy będzie w przyszłości stopniowo wzbogacany o nowe funkcjonalności, aby kompleksowo pomagać klientom PKP Intercity w coraz większym zakresie tematów – przekonuje PKP Intercity.

– Infolinia obsługiwana przez wirtualnego asystenta głosowego to kolejne wdrażane przez nas rozwiązanie, które ma ułatwić i usprawnić proces obsługi pasażera, który rozpoczyna się od planowania podróży i wyszukiwania odpowiedniego połączenia. Nowa usługa to dodatkowa możliwość uzyskania informacji o rozkładzie jazdy, która może być szczególnie interesująca dla osób z ograniczonymi możliwościami korzystania z wyszukiwarki internetowej. Ciągła dostępność automatycznego konsultanta pomoże w sprawnej obsłudze rosnącej liczby pasażerów – mówi Artur Resmer, członek zarządu PKP Intercity cytowany w komunikacie.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony