Partnerzy serwisu:

Bombardier zbuduje nowe chińskie szybkie pociągi

Michał Szymajda 02.01.2020 93

Bombardier zbuduje nowe chińskie szybkie pociągi
Fot. MNXANL, CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons
Bombardier, który lata temu zdecydował o uruchomieniu w Chinach swojego oddziału produkującego pociągi, otrzymał właśnie kontrakt na budowę łącznie 160 wagonów do pociągów dużych prędkości.
Bombardier Sifang (Qingdao) Transportation ogłosił 1 stycznia, że zbuduje w chińskiej fabryce 160 wagonów do zespołów trakcyjnych CR400AF, które zdolne będą kursować z prędkością do 350 km/h. Powstanie z nich 10 zestawów, każdy po 16 wagonów. Kontrakt wart jest prawie 3 miliardy dolarów. Bombardier posiada 50% udziałów u wytwórcy, pozostałe są w posiadaniu CRRC Sifang Rolling Stock.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że wybrano nas w przetargu na dostawę wagonów do pociągów nowej generacji. Chiński przemysł kolejowy stał się jednym z filarów gospodarki tego kraju, a budowa szybkich pojazdów wpływa na rozwój mobilności i wzrost zamożności społeczeństwa – powiedział Jianwei Zhang, prezes Bombardier Transportation China.

W 2018 roku BST otrzymało już zlecenie na budowę łącznie 288 wagonów do pociągów CR400AF. Pierwsze pojazdy z tego kontraktu zostały już wyprodukowane. Wagony z najnowszego zlecenia będą gotowe już w połowie 2020 roku (!).

Bombardier Transportation w Chinach prowadzi obecnie siedem różnych kontraktów i zatrudnia ponad 8 000 pracowników. Dostarczył już tam 4500 wagonów pasażerskich, 580 elektrycznych lokomotyw i ponad 2500 wagonów metra, kolei jednoszynowej, małych pojazdów autonomicznych i tramwajów. Jest głównym dostawcą sygnalizacji dla chińskiej szybkiej sieci, produkuje również układy napędowe dla pojazdów elektrycznych.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony