Partnerzy serwisu:

Bombardier z CRRC zbudują nowe składy KDP dla Kolei Chińskich

Michał Szymajda 22.11.2020 44

Bombardier z CRRC zbudują nowe składy KDP dla Kolei Chińskich
Fot. Bombardier Transportation
Bombardier Transportation ogłosił że jego chińska spółka joint venture Bombardier Sifang (Qingdao) Transportation, otrzymała kontrakt od chińskich kolei na dostawę 14 składów zespolonych dużych prędkości CR300AF. To zupełnie nowe pojazdy.
Każdy z pociągów będzie miał 8 wagonów. Będą kursować z prędkością do 250 km/h. Wartość kontraktu wynosi około 1,6 miliarda juanów. To w przeliczeniu 248 milionów dolarów lub 209 milionów euro. Bombardier Transportation posiada 50 procent udziałów w BST.

– Jesteśmy zaszczyceni, że możemy dostarczyć pociągi nowej generacji CR300AF Kolejom Chińskim, dziękujemy CRRC za wsparcie projektu. Pojazdy dostarczymy w zadeklarowanej kwocie i na czas – powiedział Jianwei Zhang, prezes Bombardier Transportation China. Wszystkie 14 składów zostanie dostarczonych do stycznia 2021 roku.

Spośród 14 składów, 10 jest przeznaczonych dla Fujian Fuping Railway a pozostałe są przeznaczone dla Guangdong Meizhou-Shantou Passenger Dedicated Line. Wcześniej BST dostarczało już na lokalny rynek, w kooperacji z CRRC, szybsze pociągi CR400AF zdolne kursować z prędkością 350 km/h.

Bombardier Transportation w Chinach ma siedem spółek joint venture, sześć przedsiębiorstw w całości zagranicznych i ponad 8 000 pracowników. Wspólnie wspólne przedsięwzięcia dostarczyły 4600 kolejowych wagonów pasażerskich, 580 lokomotyw elektrycznych i ponad 3000 wagonów metra, monorail, systemów autonomicznych i tramwajów.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony