Partnerzy serwisu:

Bombardier wraz z CRRC z kolejnym zamówieniem na szybkie pociągi

Michał Szymajda 16.01.2021 2k

Bombardier wraz z CRRC z kolejnym zamówieniem na szybkie pociągi
MNXANL, lic. CCA 4.0/WIkimedia Commons
Chińska spółka Bombardiera otrzymała zamówienie od Chińskich Kolei Państwowych na dostawę dwóch nowych składów zespolonych serii CR400AF.
8-wagonowe zestawy będą poruszać się z prędkością do 350 km/h. Wartość kontraktu to ok. 38 milionów euro. Bombardier Transportation posiada 50 procent udziałów w fabryce, która zrealizuje zamówienie. Pozostałe należą do CRRC.

– Jesteśmy wdzięczni za to zamówienie, doceniamy ogromne wysiłki naszego chińskiego zespołu i doskonałe wyniki w dostarczaniu najnowocześniejszych pociągów, pomimo wyzwania jakim jest koronawirus. Jesteśmy przekonani, że utrzymamy nasze doskonałe wyniki w 2021 roku i mamy nadzieję na trwały sukces w Chinach – powiedział Jianwei Zhang, prezes Bombardier Transportation China.

Pierwsze pociągi Bombardier z CRRC dostarczyli dla Chińskich Kolei w 2018 roku i do dziś na torach jest łącznie 448 wagonów dla zestawów 350 CR400AF i CR400AF-A. Dwa miesiące temu Bombardier i CRRC świętowali jeszcze większe zamówienie niż obecne.

Pojazdy z nowego zamówienia mają być dostarczone w błyskawicznym tempie: do końca czerwca 2021 roku.

Bombardier Transportation w Chinach ma siedem spółek joint venture, sześć przedsiębiorstw w całości zagranicznych i ponad 8 000 pracowników. Wspólnie wspólne przedsięwzięcia dostarczyły 4700 wagonów pasażerskich różnego typu, 580 lokomotyw elektrycznych i ponad 3000 wagonów metra oraz monorail.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony