Partnerzy serwisu:

Bombardier Transportation podsumowuje rok 2018

Michał Szymajda 15.02.2019 42

Bombardier Transportation podsumowuje rok 2018
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Bombardier Transportation wydaje się być zadowolony z wyników finansowych, jakie osiągnął w 2018 roku. Świadczą o tym dane udostępnione przez producenta taboru i systemów kolejowych.
W 2018 Bombardier Transportation zyskał zamówienia na łączną kwotę 9,9 mld dolarów, przy czym mowa tylko o tej z części Bombardiera, która zajmuje się produkcją taboru, systemów kolejowych (z srk włącznie) oraz projektowaniem i zarządzaniem ruchu w miastach. Czwarty kwartał był dla Bombardiera najlepszy – zarobił wtedy 3,3 mld dolarów.

Portfel zamówień Bombardiera jest obszerny i obejmuje dostawy na prawie wszystkie kontynenty. Znaczącym klientem w Europie jest Francja, gdzie SNCF realizuje opcję na zamówienie kolejnych pociągów od Bombardiera. Ważne są pierwsze sukcesy związane ze sprzedażą kolejnej generacji lokomotywy Traxx.

W informacji prasowej producent chwali się też zleceniem od metra w Singapurze, oraz dostawami kompletnych rozwiązań dla transportu lotniskowego i miejskiego w Phoenix i Los Angeles. Również do USA, do przewoźnika New Jersey Transit Corporation, Bombardier dostarczy 113 wagonów pasażerskich nowej generacji. To bardzo przyszłościowe zlecenie, bowiem NJTC zakłada opcję na dostawy aż 886 kolejnych takich pojazdów.

Przychody Bombardiera Transportation wzrosły w 2018, w stosunku do roku poprzedniego, o 4%, wyniosły 8,9 mld dolarów. Dział odpowiedzialny za signaling i rozwiązania logistyczne dla organizacji ruchu zarobił o 34% więcej niż rok wcześniej, co odpowiada trendom światowym.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony