Partnerzy serwisu:

Bombardier pokazał design nowych szybkich pociągów regionalnych dla Indii

Michał Szymajda 27.09.2020 99

Bombardier pokazał design nowych szybkich pociągów regionalnych dla Indii
Fot. Bombardier Transportation
Bombardier Transportation i hinduski operator National Capital Region Transport Corporation (NCRTC) zaprezentowali design nowego pociągu do obsługi przyspieszonych połączeń między Delhi a Meerut.
Bombardier otrzymał kontrakt od NCRTC na początku 2020 roku. W ramach jego ma zaprojektować, zbudować i dostarczyć regionalne pociągi dla korytarza „semi high speed” z Delhi do Ghaziabad i Meerut w ramach fazy 1 projektu budowy tej trasy. Właśnie zaprezentowano ich design.

- Bombardier jest dumny z bycia partnerem we flagowym projekcie NCRTC dotyczącym dostawy nowych zespołów trakcyjnych. Pojazdy są specjalnie przygotowany na rynek indyjski, ponadto budujemy je zgodnie z wytycznymi programu „Make in India”. Wierzymy, że te pojazdy zmienią postrzeganie kolei w regionie i staną się początkiem dalszego jej rozwoju - powiedział Rajeev Joisar, szef Bombardier Transportation w Indiach.

Sześcioczłonowe, aerodynamiczne pojazdy będą klimatyzowane i monitorowane, będą posiadały klasę business oraz specjalny wagon przeznaczony dla kobiet. Bombardier uważa, że pociąg będzie w stanie przyjąć na pokład nawet 1790 pasażerów (!). Ezt w przyszłości będzie można rozbudować do 9 wagonowego zestawu. Pociągi po 82 kilometrowej linii pomkną z prędkością 180 km/h. Bombardier zajmie się utrzymaniem pociągów przez 15 lat.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony