Partnerzy serwisu:

Bombardier dostał od Torpolu podzlecenie na LCS Konin

Jakub Madrjas 10.07.2017 1,9k

Bombardier dostał od Torpolu podzlecenie na LCS Konin
Na szlaku Konin - Cienin prac budowlanych jeszcze nie widaćFot. Maciej Głowicki
Torpol zawarł z Bombardierem Transportation (ZWUS) umowę podwykonawczą na wykonanie części prac w ramach realizacji umowy na wykonanie robót budowlanych w obszarze LCS Konin – odcinek Barłogi –  Swarzędz w ramach modernizacji linii E20 pomiędzy Warszawą a Poznaniem. 
Przedmiotem umowy jest projekt wykonawczy oraz prace budowlane w zakresie branży sterowania ruchem kolejowym. Wynagrodzenie Bombardiera wyniesie ok. 122,2 mln zł netto. Termin zakończenia robót ustalono na 30 sierpnia 2020 roku. Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady wynosi 72 miesiące.

W komunikacie giełdowym zaznaczono, że umowa przewiduje możliwość naliczenia kar umownych m.in. w przypadku nieterminowego wykonania jej przedmiotu, niezabezpieczenia lub niewłaściwego zabezpieczenia miejsca wykonywania prac oraz z tytułu odstąpienia przez spółkę od umowy z winy podwykonawcy, czy też za przekroczenie przyznanego czasu zamknięcia torowego – w sumie do 30 procent wynagrodzenia. Niezależnie od tego, w przypadku spowodowania opóźnienia podwykonawca musiałby opłacić odszkodowania i koszty nienależytej realizacji rozkładu pociągów.

Umowa na prace na odcinku LCS Konin była pierwszym kontraktem podpisanym w ramach modernizacji linii E20 pomiędzy Warszawą a Poznaniem. Wartość umowy PLK z Torpolem to 800 milionów złotych. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. O wszystkich trzech kontraktach na E20 pisaliśmy natomiast w tym miejscu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony