Partnerzy serwisu:

Bombardier i Alstom wyprodukują ponad 200 wagonów PRM dla Kolei Belgijskich

Michał Szymajda 21.12.2020 128

Bombardier i Alstom wyprodukują ponad 200 wagonów PRM dla Kolei Belgijskich
Fot. Bombardier Transportation
Koleje Belgijskie (SNCB) rozszerzyły zamówienie ramowe na dostawę wagonów piętrowych do obsługi krajowych połączeń. W związku z nową polityką transportową Belgii wszystkie one będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych
Konsorcjum Bombardier Transportation i Alstom otrzymało nowe zamówienie na dostawę 204 piętrowych wagonów wielofunkcyjnych M7. Wagony ten tej serii mogą być włączane do zestawów push-pull, stanowią rozwinięcie piętrowych wagonów, których używają m.in. Koleje Mazowieckie.

Wielofunkcyjne wagony M7 będą w pełni autonomicznie dostępne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, zapewnią dodatkową przestrzeń i będą wyposażone w dostosowaną toaletę i system domofonowy dla osób na wózkach inwalidzkich. Pojawi się w nich ponadto specjalna, automatyczna rampa. Wartość kontraktu to około 445 mln euro (ok. 546 mln USD) – poinformowali producenci. W środku będą też miejsca dla rowerzystów.

Zamówienie jest częścią umowy ramowej z 2015 r. na dostawę do 1362 wagonów M7 dla SNCB. Podpisując kontrakt w 2015 roku, SNCB złożyło zamówienie na 445 dwupokładowych autokarów M7 i około 40 pojazdów z tej transzy jest już w eksploatacji.

Zamówienie na dodatkowe wagony PRM wynika z przyjętej przez SNCB nowej polityki dostępności. Kolejarze zdecydowali, że wszystkie perony będą musiały mieć 76 cm wysokości i że cały nowy tabor kolejowy musi umożliwiać bezproblemowe wejście na pokład przy tej wysokości infrastruktury. 

Wagony włączane do zestawów push-pull przygotowane są do kursowania z prędkością 200 km/h, mogą też wjeżdżać na teren Holandii i Luksemburga.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony