Partnerzy serwisu:

Bombardier dostarczy system ETCS Baseline 3 dla 73 lokomotyw Traxx z Railpool

inf. pras., oprac. ms 22.12.2020 25

Bombardier dostarczy system ETCS Baseline 3 dla 73 lokomotyw Traxx z Railpool
Fot. Bombardier Transportation
Bombardier Transportation i Railpool, jeden z większych pooli taborowych w Europie, poinformowali o podpisaniu umowy na zmodernizowanie 73 należących do Railpool lokomotyw Bombardier Traxx MS2. Pojawi się w nich ETCS Baseline 3. 
Modernizacja lokomotyw będzie następować sukcesywnie, a na początek zostanie wprowadzona w 39 pojazdach, które będą kursować na terenie Holandii.

– Modernizacja lokomotyw z ETCS Baseline 2 do ETCS Baseline 3 sprawi, że nasze lokomotywy Traxx MS2 stają się bardziej nowoczesne. Harmonizacja, którą niesie ze sobą ETCS Baseline 3 zmniejsza złożoność i zwiększa interoperacyjność. Część infrastruktury torowej nie będzie już potrzebna. Oczekujemy, że zmiana ta da naszym klientom dodatkowe korzyści, takie jak wyższa sprawność operacyjna, niższe koszty infrastruktury oraz wyższa dostępność – wyjaśnił Torsten Lehnert, dyrektor generalny Railpool.

– Nowe zamówienie to kolejny krok w udanym partnerstwie z firmą Railpool, z którą od ponad dziesięciu lat ustawicznie rozwijamy naszą platformę i której kilka tygodni temu dostarczyliśmy dwusetną lokomotywę Traxx. Dziś pogłębiamy to partnerstwo w odniesieniu do istniejącej floty, aby zabezpieczyć wartość aktywów oraz konkurencyjność pojazdów podczas całego cyklu ich życia – dodał Peter Amman, szef Global Business Development Locomotives w Bombardier Transportation.

W ciągu ostatnich 20 lat sprzedanych zostało ponad 2300 lokomotyw Traxx. Eksploatowane lokomotywy pokonują rocznie łącznie 300 milionów kilometrów – czyli 7500 razy objeżdżają ziemię dookoła. Są one również dopuszczone do eksploatacji w 20 krajach na całym świecie.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony