Partnerzy serwisu:

Bombardier dostarczy Kolejom Izraelskim 74 dodatkowe wagony piętrowe

inf. pras. Bombardier 10.06.2019 1,7k

Bombardier dostarczy Kolejom Izraelskim 74 dodatkowe wagony piętrowe
Fot. Bombardier
Kolejne, siódme zamówienie oznacza, że flota produkowanych przez Bombardier wagonów piętrowych TWINDEXX Vario eksploatowana przez Koleje Izraelskie powiększy się do 586.
Bombardier Transportation podpisał kontrakt na dostawę 74 dodatkowych wagonów piętrowych Bombardier TWINDEXX Vario dla Kolei Izraelskich (ISR). Zamówienie zostało złożone na podstawie umowy ramowej podpisanej w październiku 2010 r., a jego wartość wynosi w przybliżeniu 147 mln euro (166 mln USD). Dostawa nowych wagonów ma się zakończyć do grudnia 2021 r.

– To zamówienie pozytywnie wpłynie na transformację trwającą w naszych dwóch zakładach w niemieckiej Saksonii – mówi Michael Fohrer, prezes Bombardier Transportation na Europę Środkową i Wschodnią oraz Izrael. – Görlitz, jako centrum kompetencji w zakresie produkcji pudeł oraz Bautzen, jako nasz wiodący zakład w zakresie produkcji seryjnej w zdecydowany sposób przyczynią się do pomyślnej realizacji tego zamówienia. Będziemy ponadto sukcesywnie rozwijać naszą lokalną bazę dostaw oraz branżę kolejową w Izraelu, w szczególności przez większe zaangażowanie naszego izraelskiego zakładu montażu końcowego M.T.R. Dimona – dodaje Fohrer. 

Nowe zamówienie obejmuje 11 wagonów sterowniczych przeznaczonych do eksploatacji z lokomotywami elektrycznymi TRAXX , kompatybilnych również z lokomotywami spalinowymi, 11 wagonów środkowych ze specjalną przestrzenią dla pasażerów o ograniczonej mobilności oraz 52 wagonów doczepnych. Przeprojektowany zostanie ponadto pulpit maszynisty w wagonie sterowniczym – będzie identyczny z pulpitem w lokomotywach elektrycznych TRAXX .

Taka koncepcja pojedynczych wagonów pozwala ISR skonfigurować ciągnięte przez lokomotywy składy w zależności od wymaganej pojemności. Każdy z obecnie eksploatowanych 8-wagonowych pociągów zapewnia miejsca siedzące dla 1000 pasażerów. Popularne pociągi bazujące na sprawdzonej koncepcji eksploatowanej w całej Europie platformy obsługują regularne połączenia w Izraelu i spełniają wszystkie aktualne standardy bezpieczeństwa, komfortu i wydajności. Flota w istotny sposób przyczynia się do zmniejszenia zatorów komunikacyjnych w Izraelu. Jako dostawca kompletnych rozwiązań Bombardier Transportation prowadzi w Hajfie zajezdnię serwisową, w której 293 wagonów piętrowych z istniejącej floty ISR jest obecnie dostosowywanych do eksploatacji z prędkością 160 km i do trakcji elektrycznej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony