Partnerzy serwisu:

Bombardier dostarczy do Indii 40 zespołów trakcyjnych

Michał Szymajda 09.05.2020 53

Bombardier dostarczy do Indii 40 zespołów trakcyjnych
Fot. NCRTC
Bombardier Transportation wygrał przetarg na dostawę regionalnych i międzymiastowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi zmodernizowanej linii w Indiach. Na początek producent zbuduje 30 zestawów regionalnych i 10 przeznaczonych dla ruchu dalekobieżnego.
Kontrakt Bombardierowi przyznała państwowa korporacja regionu stołecznego (NCRTC). Kontrakt na 40 pojazdów wraz z 15-letnim utrzymaniem jest wart 314 milionów euro i może być rozszerzony o dostawy kolejnych zestawów. Zestawy regionalne będą 6-członowe, a intercity – 3-członowe.

– Finalizacja procesu przetargowego jest ważnym kamieniem milowym we wprowadzaniu pierwszego indyjskiego projektu regionalnego systemu szybkiego transportu (RRTS). Cieszymy się, że pojazdy zaproponowane przez Bombardiera będą produkowane w Indiach, w zakładach Bombardiera w Vadodara, z udziałem 83% miejscowych komponentów – powiedział Vinay Kumar Singh, dyrektor zarządzający projektem NCRTC.

–  Wygrana w przetargu na dostawę najbardziej zaawansowanych hinduskich pociągów, wraz z usługami serwisowymi, potwierdza znaczącą pozycję Bombardiera w Indiach. Cieszymy się, że możemy brać udział w ciekawym projekcie, który przyczyni się do multimodalnej integracji sieci transportu zbiorowego w rejonie Delhi – powiedział Rajeev Joisar, prezes Bombardier Transportation w Indiach.

Projekt budowy 82-kilometrowej linii „semi high speed”, przygotowanej pod prędkość 180 km/h będzie wdrażany etapami. Pociągi mają docierać do stacji końcowej NCRTC w Meerut w mniej niż 60 minut. Tam zlokalizowany będzie duży węzeł przesiadkowy. Zarząd linii spodziewa się ruchu na poziomie 800 tysięcy pasażerów dziennie. Łącznie w regionie Dehli powstanie 350 kilometrów podobnych linii.

– Projekt jest realizowany pod sztandarami większej idei „Make in India”, który zakłada ożywienie gospodarki tego kraju, a który jest firmowany przez premiera tego kraju – Narendrę Modi. 
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony