Partnerzy serwisu:

Bombardier dostarczy dalekobieżne piętrowe zestawy push&pull do DB

Michał Szymajda 30.03.2017 569

Bombardier dostarczy dalekobieżne piętrowe zestawy push&pull do DB
Bombardier dostarczy dalekobieżne piętrowe zestawy push&pull do DBFot. Bombardier
Bombardier Transportation dostarczy 25 piętrowych zestawów push&pull dla DB. To wynik realizacji opcji dodatkowej, z której przewoźnik skorzystał.
Oznacza to dostawę 124 nowoczesnych piętrowych wagonów Twindexx Vario (poprzednią generację tych wagonów znają pasażerowie Kolei Mazowieckich) oraz 25 lokomotyw Traxx. Początek realizacji tego olbrzymiego zamówienia planowany jest na rok 2019. Zamówienia pierwotne były realizowane od 2008 (pierwsze) i od 2013 roku.

– Podpisanie kontraktu na 25 nowych wagonów w wersji do przewozów intercity jest istotnym krokiem dla poprawy warunków przewozu w tej ofercie. Do 2030 roku spodziewamy się wzrostu przewozów w tym segmencie o 25% stąd pomysł na zakup wagonów o większej pojemności, które będą bardzo komfortowe i zapewnią wygodną podróż – powiedziała Birgit Bohle, członek zarządu DB Long Distance.

– Zamówienie jest naszych sukcesem i potwierdza naszą pozycję na rynku. Jest także potwierdzeniem naszych dobrych stosunków w relacji dostawca – klient z DB. Jesteśmy dumni, że nasze piętrowe wagony zapewnią podróżnym komfort w różnych regionach Niemiec. Wagony Twindexx Vario będą kompatybilne z wcześniej wyprodukowanymi seriami tych pojazdów – powiedział Michael Fohrer, dyrektor zarządzający Bombardier Transportation w Niemczech.

Pasażerowie otrzymają do dyspozycji bardzo wygodne, ergonomiczne fotele ze specjalnie profilowanymi zagłówkami. Pojawi się dodatkową przestrzeń bagażowa i wzmacniacze sygnału telefonicznego. 5 wagonowe zestawy zostaną wyposażone w ETCS poziomu 2 i będą homologowane do ruchu na terenie Niemiec i Szwajcarii. Lokomotywy mają być niezwykle oszczędne w eksploatacji i korzystać z minimalnej potrzebnej ilości energii. Obecnie DB dysponuję 2500 wagonami Twindexx i 900 lokomotywami Traxx.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony