Partnerzy serwisu:

Bombardier dostarczy 50 lokomotyw Traxx MS3 dla ČD Cargo

Bombardier Transportation, oprac. ms. 29.08.2018 4,8k

Bombardier dostarczy 50 lokomotyw Traxx MS3 dla ČD Cargo
Fot. Bombardier Transportation
Bombardier zdobywa zamówienie na dostawę do 50 lokomotyw Traxx MS3 dla ČD Cargo. Zamówienie oznacza wejście platformy Traxx 3 na rynki Europy Środkowej, Wschodniej oraz Południowo-Wschodniej
Bombardier Transportation i ČD Cargo podpisali umowę na dostawy 50 wielosystemowych lokomotyw najnowszej generacji Traxx Multi-System (MS). Pierwsze zamówienie na podstawie zawartej umowy ramowej opiewa na 10 lokomotyw TRAXX MS3.

– Nowy Traxx MS3 będzie najnowocześniejszą lokomotywą w naszej flocie. Jej duża siła pociągowa oraz efektywna kosztowo eksploatacja na długich dystansach będą wsparciem dla naszej strategii w zakresie biznesu międzynarodowego i zapewni pełną możliwość eksploatacji, zarówno na rynku krajowym, jak i w krajach sąsiednich – powiedział Ivan Bednárik, prezes zarządu ČD Cargo.

– Jesteśmy dumni z zaufania, jakim nasz nowy klient, firma ČD Cargo, obdarzył naszą innowacyjną lokomotywę Traxx MS3. Ten sukces oznacza ponadto wejście naszej nowej platformy lokomotyw na rynek Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Doskonałość platformy lokomotyw TRAXX i ponad 2250 sprzedanych jednostek ponownie przekonały kolejnego ważnego operatora do wyboru naszej technologii – powiedział Michael Fohrer, prezydent Bombardier Transportation na Europę Środkową i Wschodnią, Rosję, Izrael, Kraje WNP i Chiny.

Wielosystemowy elektrowóz z funkcją last mile

Lokomotywa TRAXX MS3 jest jedyną lokomotywą wielosystemową na rynku wyposażoną w funkcję “Last Mile”, która pozwala na łatwe połączenie niezelektryfikowanych odcinków torów w portach lub terminalach towarowych. Pojazd wychodzi naprzeciw potrzebom związanym z lepszą rentownością i większą elastycznością, jak również większą niezawodnością eksploatacyjną i dostępnością przez cały cykl życia lokomotywy. Nowa lokomotywa wielosystemowa zostanie wyposażona w najnowszą wersję Europejskiego Systemu Sterowania Pociągiem Baseline 3, od samego początku gwarantując eksploatację bez żadnych zakłóceń.

Pudła z Polski

Najnowsze zamówienie oznacza, że czescy klienci zamówili już 54 nowoczesne, interoperacyjne wielosystemowe lokomotywy Traxx. Pierwsze 10 lokomotyw ČD Cargo będzie wykorzystywane w transporcie towarowym i pasażerskim w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Austrii, Polsce oraz na Węgrzech, jednocześnie rozszerzając możliwości eksploatacji floty na Słowenię i Chorwację. Lokomotywy będą montowane w fabryce Bombardier w Kassel (Niemcy), pudła do nich będą pochodzić z Wrocławia (Polska), zaś wózki zostaną wyprodukowane w Siegen (Niemcy).

Oprócz 50 lokomotyw elektrycznych Koleje Czeskie chcą też kupić 5 lokomotyw dieslowskich. Piszemy o tym tutaj.

Bombardier aktywny w Czechach

Bombardier jest drugą co do wielkości firmą produkującą tabor szynowy w Czechach. W swoich zakładach w Ceskiej Lipie, będących głównym dostawcą kluczowych komponentów spawanych dla produkowanych przez Bombardier pociągów regionalnych i podmiejskich, tramwajów oraz metra, firma zatrudnia ponad 1000 osób. Produkty Bombardier codziennie wspierają transport szynowy i miejski w Czechach. Ponad 40 lokomotyw Traxx jest eksploatowanych przez szereg operatorów na terenie kraju, którym Bombardier zapewnia również serwis i utrzymanie. Ponadto, Linie A i B metra w Pradze zostały wyposażone w system sterowania ruchem kolejowym Bombardier Cityflo 350.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony