Partnerzy serwisu:

Bombardier dostarczy 32 piętrowe pociągi Omneo dla SNCF. Pojadą 200 km/h

Michał Szymajda 31.12.2017 4,3k

Bombardier dostarczy 32 piętrowe pociągi Omneo dla SNCF. Pojadą 200 km/h
Omneo do przewozów intercity dla SNCFFot. Bombardier Transportation
Bombardier ogłosił właśnie, ze wyprodukuje kolejne piętrowe pociągi z platformy Omneo dla narodowego przewoźnika SNCF. Tym razem zostaną wyposażone w standardzie intercity.
8-wagonowe zestawy piętrowe zostaną dostarczone dla narodowego przewoźnika SNCF do obsługi przyspieszonych połączeń kolejowych w Regionie Centralnym – Dolinie Loary. 32 piętrowe elektryczne zespoły trakcyjne kosztować będą 375 milionów euro. W 2010 roku SNCF podpisało umowę ramową z Bombardierem na dostawę łącznie 860 pociągów piętrowych, które mają być odpowiedzią na rosnące przewozy pasażerskie.

110-metrowe pociągi, przeznaczone do przewozów międzymiastowych, mają być wyposażone m.in. w 373 wygodne fotele ze zintegrowanym oświetleniem i gniazdkami elektrycznymi w pierwszej i drugiej klasie, oraz pokładowe wi-fi. Inżynierowie Bombardiera mają tak zaprojektować wnętrze, aby było możliwie przestronne i komfortowe. Będą do niego prowadzić szerokie drzwi, przez które wprowadzić będzie można bez problemu wózki inwalidzkie, dziecięce i rowery (maksymalnie zmieści ich się 9).

Ezt mają jeździć z prędkością do 200 km/h na trasach Paryż – Orlean – Tours, Paryż – Bourges i Paryż – Montargis – Nevers. Będą mogły być łączone w zestawy do trzech ezt. Pierwszy ze składów ma zostać dostarczony w 2020 roku, SNCF będzie je odbierać do końca 2022 roku. Pociągi zostaną wyprodukowane we francuskim zakładzie Bombardiera – w Crespin.

– Pasażerowie odkryją zupełnie nowe możliwości podróżowania naszymi pociągami. Z pewnością spodobają się one setkom turystów, którzy co roku odwiedzają przepiękne zamki Doliny Loary – powiedział Laurent Bouyer, prezes francuskiego oddziału Bombardiera.

Dotąd francuskie regiony zamówiły łącznie 373 pociągi Omneo, które mogą wozić pasażerów, w zależności od konfiguracji, w ruchu lokalnym, regionalnym i międzymiastowym.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony