Partnerzy serwisu:

Bomba lotnicza eksplodowała w centrum Monachium. Wstrzymano ruch kolejowy

Michał Szymajda 01.12.2021 3,2k

Bomba lotnicza eksplodowała w centrum Monachium. Wstrzymano ruch kolejowy
Tablica odjazdów i przyjazdów na monachijskim dworcu głównym Fot. M. Szymajda
O tym, jak niebezpieczne potrafią być niewybuchy przekonali się dziś mieszkańcy Monachium. Ruch z głównej monachijskiej stacji kolejowej został wstrzymany.
Jak poinformowały agencje prasowe: w efekcie eksplozji bomby lotniczej z czasów II wojny światowej cztery osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie. Do eksplozji ładunku miało dojść podczas prac wiertniczych przy zlokalizowanym w centrum miasta moście Donnersbergerbrücke. Łączy on południowe i północne dzielnice miasta nad torami kolejowymi przecinającymi miasto na pół i prowadzącymi do stacji kolejowej Monachium HBF.

Jak podał sztab antykryzysowy, fala uderzeniowa po wybuchu spowodowała uszkodzenia w samochodach i budynkach w promieniu około 250 metrów od miejsca zdarzenia. Ranne zostały cztery osoby, z których jedna poważnie.

Z uwagi na sąsiedztwo licznych torów kolejowych prowadzących do głównego monachijskiego dworca zawieszono zarówno ruch pociągów dalekobieżnych, jak i lokalnych i S-Bahn. Powoduje to olbrzymie perturbacje z uwagi na wielkość i znaczenie monachijskiej głównej stacji.

[aktualizacja]

Jak poinformował Artur Bogdanowicz, korespondent "Rynku Kolejowego" z Niemiec, około godziny 16 ruch pociągów dalekobieżnych i regionalnych został przywrócony. Mimo to wiele pociągów jest poważnie opóźnionych. Również ruch pociągów podmiejskich powoli jest przywracany, choć wiele kursów zostało anulowanych, a znaczna część skrócona.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony