Partnerzy serwisu:

Funkcjonariusze SOK udaremnili próbę samobójczą

inf. pras 27.07.2022 1,9k

Funkcjonariusze SOK udaremnili próbę samobójczą
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Do Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei wpłynęło podziękowanie dla funkcjonariuszy SOK od wdzięcznej mieszkanki województwa warmińsko - mazurskiego za udaremnienie próby samobójczej jej ojca. „Postawa godna naśladowania” – napisała kobieta.
Jak czytamy w komunikacie, na ręce Komendanta Głównego SOK, dr. inż. Józefa Hałyk złożono wzruszające podziękowanie dla dwóch funkcjonariuszy naszej formacji, którzy udaremnili próbę samobójczą – 46-letni mężczyzna usiłował rzucić się pod nadjeżdżający pociąg. Wyrazy wdzięczności i uznania wyraziła w liście jego córka.

Dyżurna zmiany Aneta Gontkowska oraz strażnik Jakub Piwowarski, 13 lipca 2022 br., pełnili służbę w na stacji osobowej w Elblągu. Podczas patrolu mundurowi zauważyli na peronie mężczyznę ze śladami pobicia. W rozmowie z funkcjonariuszami SOK mężczyzna opowiedział m.in. o tym, że został napadnięty i okradziony w Gdyni oraz o późniejszych wydarzeniach związanych z ucieczką. W trakcie rozmowy 46-latkiem targały silne emocje. W pewnym momencie gwałtownie podniósł się z ławki i ruszył w kierunku nadjeżdżającego na stację pociągu. Funkcjonariusze SOK natychmiast go ujęli, udaremniając tym samym próbę samobójczą.
Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano mężczyznę.

Córka uratowanego przekazała wyrazy uznania i podziękowania za służbę funkcjonariuszy SOK. W swoim liście podkreśliła, że dzięki refleksowi i szybkości działania mundurowych nie doszło
do tragedii. Napisała również, że tata opowiedział jej o zaistniałej sytuacji, w której funkcjonariusze SOK podnosili go na duchu i wykazali się ogromnymi pokładami empatii.

„Dzięki takiemu podejściu i postawie ludzi pracujących w mundurach świat jest piękny. A życie człowieka uratowane.” – napisała w liście kobieta, cytowana przez służby prasowe SOK.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony