Partnerzy serwisu:

Bogusław Kowalski: Światłowody TK Telekom są dostępne. Informację pasażerską można budować

Michał Szymajda 13.02.2019 2,9k

Bogusław Kowalski: Światłowody TK Telekom są dostępne. Informację pasażerską można budować
Montaż tablic informacji pasażerskiej w Toruniu GłównymFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Po opublikowaniu na łamach „Rynku Kolejowego” tekstu „Miasta pytają o systemy informacji pasażerskiej na stacjach. Do ich budowy brak światłowodów” wiceprezes TK Telekom, Bogusław Kowalski, zdecydował się zabrać głos w dyskusji na temat problemu.
W tekście cytowaliśmy rzecznika prasowego PKP PLK Mirosława Siemieńca, który uzasadniał odejście od dużego projektu instalowania systemu informacji pasażerskie na dworcach w Polsce, ograniczoną liczbą sieci światłowodowych przy liniach kolejowych. Wskazaliśmy, że do niedawna taką siecią w ramach Grupy PKP dysponowała spółka TK Telekom, sprzedana poza kolejową strukturę spółce Netia. Bogusław Kowalski, wiceprezes TK Telekom, wyraźnie zaznacza w liście do redakcji, że spółka jest bardzo mocno zainteresowana współpracą w ramach projektu budowy nowoczesnych systemów informacji pasażerskiej.

– Po prywatyzacji i wejściu w skład polskiej grupy telekomunikacyjnej Netia SA spółka TK Telekom nie tylko zachowała profil działalności, ale też (niezmiennie) jest żywotnie zainteresowana udostępnianiem swojej sieci światłowodowej spółkom z Grupy PKP. Byliśmy i nadal jesteśmy w pierwszej kolejności „Telekomunikacją Kolejową” i znajdujemy się na liście spółek strategicznych, objętych szczególną ochroną państwa. Jesteśmy zatem zaufanym partnerem również dla kolejowych spółek, należących do Skarbu Państwa, w tym PKP PLK – pisze Bogusław Kowalski. Uważa, że można przyspieszyć rozbudowę nowoczesnego SDIP i integrować go z systemami miejskimi, nie czekając na zakończenie modernizacji linii kolejowych i budowę przez PKP PLK własnych światłowodów.

– Powtórzę publicznie, to co od wielu lat poruszamy na różnych forach branżowych i w bezpośrednich rozmowach: część sieci SDIP można bardzo szybko zbudować z wykorzystaniem światłowodów TK Telekom. Jesteśmy otwarci na wydzierżawienie światłowodów, zarówno jako rozwiązania docelowego, jak i przejściowego, do czasu zbudowania sieci przez PKP PLK. Zachęcam decydentów planujących konkretne działania w zakresie modernizacji infrastruktury kolejowej do wykorzystania naszej - istniejącej i dostępnej „od ręki” - sieci światłowodowej Skorzystają na tym w pierwszej kolejności pasażerowie a w konsekwencji cała nasza branża transportu kolejowego – napisał wiceprezes zarządu TK Telekom.

Artykuł "Miasta pytają o systemy informacji pasażerskiej na stacjach. Do ich budowy brak światłowodów" opublikowaliśmy 8 lutego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony