Partnerzy serwisu:

Bogata oferta gastronomiczna w EIC Varsovia. Pociąg prowadzi dwa wagony restauracyjne

Michał Szymajda 10.02.2020 10,7k

Bogata oferta gastronomiczna w EIC Varsovia. Pociąg prowadzi dwa wagony restauracyjne
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Na dość niezwykłe zjawisko zwrócili nam uwagę czytelnicy. Jeden z pociągów, łączących Warszawę z Poznaniem i Berlinem, ma w swoim zestawieniu aż dwa wagony gastronomiczne. To ewenement na skalę europejską.
Dwa wagony restauracyjne znajdują się od wprowadzenia nowego rozkładu jazdy, czyli od 15 grudnia, w składzie ekspresu EIC Varsovia, relacji Warszawa – Berlin. Przewoźnik zdecydował się na taki krok, ponieważ wyruszająca po południu z Warszawy Varsovia musi być łączona z wagonami, które normalnie obsługują EIC Lech. A oba te pociągi posiadają w swoim zestawieniu wagony restauracyjne.

– Zostało to podyktowane sytuacją na linii nr 3. Grupa wagonów z jednym z wagonów barowych zostaje w Poznaniu na noc, by wyruszyć do Warszawy porannym kursem EIC Lech, w którym świadczona jest usługa WARS w wagonie restauracyjnym. Taka organizacja tych pociągów będzie obowiązywać do czerwcowej korekty rozkładu jazdy – poinformowała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity. Oznacza to, że z sytuacją mamy do czynienia tylko jadąc w kierunku Poznania i tylko do połowy czerwca, gdy wejdzie już wakacyjny rozkład jazdy pociągów.

Do tego czasu, podróżując EIC Varsovia, mamy możliwość skorzystania z oferty aż dwóch restauracji na szynach. To prawdopodobnie jedyna okazja do zmiany lokalu podczas jazdy pociągiem w Europie! Jak informują nas czytelnicy, w porze jazdy Varsovią apetyt pasażerom dopisuje i obecność dwóch wagonów jest w pociągu zupełnie uzasadniona. Warto skorzystać z tej niezwykłej możliwości.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony