Partnerzy serwisu:

Błędy w systemie sprzedaży biletów IC. Podwójne pociągi do Olsztyna

Martyn Janduła 20.08.2016 379

Błędy w systemie sprzedaży biletów IC. Podwójne pociągi do Olsztyna
fot. MJ
Po raz kolejny pasażerowie chcący kupić bilet na pociągi Intercity muszą uważać. Na relacji Warszawa – Olsztyn pociągi w systemie zostały zdublowane. Każde połączenie zaczyna się o tej samej godzinie, ale do Olsztyna dociera o różnych godzinach. Co więcej, połączenie, które jest dłuższe – więcej kosztuje. Intercity obiecuje jak najszybciej usunąć błąd.
Zamieszanie spowodowane jest zamknięciem mostu kolejowego w Olsztynie. Między 5 września a 18 października prace związane z remontem torów na zabytkowym moście w Olsztynie spowodują konieczność zastosowania objazdu dla pociągów dalekobieżnych. W tym przypadku dotyczy to pociągów jadących od Warszawy, które będą jechać do Olsztyna przez Iławę.

W konsekwencji tego zdarzenia oraz dodatkowo wrześniowej korekty w systemie sprzedaży biletów Intercity wystąpiły błędy. System pokazuje zdublowane połączenia do Olsztyna. Wszystkie startują o tej samej godzinie, a różnicą jest czas dotarcia do celu. Co więcej, połączenia, które trwa krócej kosztuje drożej, mimo że na tej trasie obowiązuje stała oferta biletu taniomiastowego w cenie 39,90 zł.

– W internetowym systemie sprzedaży wystąpił błąd – przyznaje biuro prasowe przewoźnika. – Zostanie on jak najszybciej usunięty. Sprzedaż biletów jest możliwa tylko na prawidłowe połączenie – informuje biuro prasowe przewoźnika. Niestety, błąd nadal widnieje w systemie.

W związku z pracami PKP Intercity uruchomi także komunikację zastępczą na trasie Działdowo – Olsztyn Główny. Ma ona służyć przede wszystkim osobom, które będą chciały dojechać do Nidzicy lub Olsztynka. Pociągi Przewozów Regionalnych kursować będą z kolei tylko od dworca Olsztyn Zachodni do Działdowa i z powrotem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony