Partnerzy serwisu:

Błąd na biletach PR ws. honorowania w ŁKA

Kasper Fiszer 20.12.2016 314

Błąd na biletach PR ws. honorowania w ŁKA
Pociągi PR i ŁKA w Łodzifot. Kasper Fiszer
Zasady honorowania biletów obowiązujące pomiędzy PR a ŁKA są wyjątkowo skomplikowane. Przewozy Regionalne same wprowadziły do systemu sprzedażowego zapis sprzeczny z ustaleniami przewoźników. Spółka poprawia błąd, ale na razie nie uprości zasad obowiązujących w przypadku podróży pociągami obu spółek.
Przewozy Regionalne zmieniają nadruk na biletach turystycznych zakupionych u konduktora. Wskazówki dotyczące ich honorowania w pociągach innych przewoźników mogły bowiem wprowadzić podróżnych w błąd. Porozumienie PR z Łódzką Koleją Aglomeracyjną obejmuje wyłącznie bilety turystyczne wydane w kasach biletowych.

PR reaguje szybko, ale podróżnym nie będzie łatwiej

„Honorowany w poc. KD, KW, KŚ, ŁKA, KMŁ i Arriva RP (oprócz poc. specj.)” – tak jeszcze kilka dni temu przeczytać można było na wydawanych z terminali mobilnych biletach turystycznych w wersji obejmującej pociągi różnych kolei samorządowych. – Zgodnie z umową pomiędzy przewoźnikami, w naszych pociągach honorowane są bilety turystyczne Przewozów Regionalnych zakupione jedynie w kasach biletowych – mówiła nam jednak w zeszłym tygodniu Marta Markowska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. – W związku z tym nadruk na wskazanym bilecie wydanym z terminala mobilnego PR jest niewłaściwy – dodała.

ŁKA zwróciła się z prośbą o wyjaśnienia i korektę zapisu do Przewozów Regionalnych. Ogólnopolski przewoźnik szybko zareagował na informację o błędzie i w ciągu kilku dni wprowadził niezbędną poprawkę. – Rzeczywiście w ramach jednej z aktualizacji systemu sprzedażowego pojawił się taki zapis na biletach, ale został on już usunięty – zapewnia Michał Stilger, główny specjalista ds. public relations Przewozów Regionalnych.

Gdzie udać się po który bilet?

Również Przewozy Regionalne potwierdziły bowiem, że samorządowi przewoźnicy ustalili nietypowe zasady wzajemnego uznawania biletów. – Zgodnie z obowiązującym porozumieniem Łódzka Kolej Aglomeracyjna honoruje jedynie bilety turystyczne zakupione w kasach stacjonarnych – stwierdził Michał Stilger. Reguły obowiązujące przy zakupie biletów na podróż pociągami obu spółek są dosyć skomplikowane także w kilku innych kwestiach.

W pociągach ŁKA można bowiem podróżować na podstawie biletów wydanych z konduktorskich terminali mobilnych, ale tylko w przypadku biletów odcinkowych tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych. Bilety jednorazowe w taryfie Regio oraz bilety turystyczne i RegioKarnety trzeba już kupować w okienku na stacji. PR honoruje natomiast bilety okresowe wydane przez ŁKA nie tylko w kasach, ale i w terminalach mobilnych oraz w automatach biletowych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony