Partnerzy serwisu:

Biznesmen-fascynat uratował skansen w Jaworzynie Śląskiej

Puls Biznesu, 24 czerwca 2010 29.06.2010 95

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2010-06-29 11:07:55 Autor: Don Bogdano
---.155.168.71
Kasa tego pana niewątpliwie pomogła przetrwać trudne chwile upadającemu muzeum. Niestety to jedyny plus (niewątpliwie duży) jego bytności w tym miejscu.

Niestety działania oparte na wykorzystywaniu hobbystów do swoich celów, a następnie ich wyrzucenie z muzeum doprowadziły do skłócenia środowiska miłośników kolei na Dolnym Śląsku oraz zastopowały rozwój tej bardzo perspektywicznej placówki.
Wizje Pana Biznesmena dotyczące przyszłości muzeum i opieki nad zabytkowym taborem nie przewidują wykorzystania potencjału tego miejsca i posiadanych zasobów do szerszej propagacji kolei w społeczeństwie. Zakładają jedynie statyczną ekspozycję tego, co dotychczas tam zgromadzono. Ponadto pan biznesmen nie widzi żadnej wartości w starych, nawet 100 letnich wagonach. Jego zdaniem jedynie lokomotywy zasługują na szacunek.

Poza tym widać jak dziś wygląda zgromadzony tam tabor kolejowy, kilka lat temu wyremontowany z wielkim poświęceniem przez hobbystów.
Dodajmy do tego sprzedaż zabytkowych lokomotyw - najpierw ET21-100 (prywatnemu przewoźnikowi), a teraz Ty2 jakiemuś pseudoartyście (który chyba za dużo Misia się naoglądał) i mamy pełny obraz ochrony zabytków w wykonaniu pana biznesmena.
2010-06-29 11:46:33 Autor: Ariel Ciechański
---.twarda.pan.pl
Ty2-1035 został sprzedany akurat przez PKP S.A....
2010-06-29 11:59:55 Autor: MB
---.tktelekom.pl
ten Pan Prezes Spółki Giełdowej EMC z artykułu Gazety Wrocławskiej dowiedział się o problemach skansenu w Jaworzynie Ślaskiej, a wtedy szukał obiektu żeby skonsumowac pieniądze z europejskiego programu CONSIST. Szukał obiektu we Wrocławiu ale miasto Wrocław jakoś nie chciało z nim gadać. Udało mu sie w Jaworzynie. Ale długo nie cieszył się pieniedzmi z tego programu bo jak wyszło na jaw że jako pracownik Politechniki Wrocławskiej sam sobie pieniędze z tego projektu przydzielał to projekt został przewany a Pan Biznesmen musiał (musi) oddac część kasy. A pan obecny sekretarz Gminy Jaworzyna Ślaska to chyba nie wie, że problem skansenu kolejowego po prywatyzacji PKP został nagłośniony przez Klub Symatyków Kolei we Wrocławiu i to ta organizacja zabiegała za pozytywnym rostrzygnieciem tej placówki a Pan Biznesmen Spółki Giełdowej EMC tylko wykorzystał sytuację. Ponadto nie prawdziwe są podawane przez to prywatne muzeum dane o kosztach poniesionych na remonty - w ich folderze relamowym można np. przeczyatac ze ogrodzenie kosztywało 150 tys zł - ha ha to chyba że jest ze złota i itp. A tak na prawdę posiadanie takiej instytucji daje panu biznesmenowi spółki akcyjnej EMC duże korzyści bo muzeum jest organizacja pozytku publicznego - czyli płaci gminie za dzierżawę terenu muzeum tylko 1 zł rocznie, eksponaty dostał na własność co pozwala mu przy tej okazji dysponować majątkiem który przydaje się np. przy braniu kredytów a np część remontów dokonych w muzeum wykonywała ta sama firma co remontowała spółce Pana biznesmena szpital w Ząbkowicach Śląskich, więc wiadomo jak były faktury wystawiane.
Przykre w tym wszystkim jest to, że Gmina Jaworzyna Sląska mając taki potencjał pozwola się w konia panu biznesmenowi Spółki Akcyjnej EMC.
2010-06-29 12:32:35 Autor: rutek
---.kablowka.waw.pl
Rzeczywiście \"uratował\" w tym artykule jest nadużyciem - zapewnił wegetację - też raczej nie po tym c otam zobaczyłem - lada dzień złomiarze zaczną to wynosić - niektóre eksponaty jak ST43 wyglądają gorzej niż te które PKP Cargo trzyma w krzakach
2010-06-29 20:06:49 Autor: Krzysiu
---.swidnica.mm.pl
Artykuł sponsorowany.

W Jaworzynie większość ludzi ma dość chłodne podejście do działalności tej instytucji.
2010-06-29 20:43:18 Autor: Tygryz Joe
---.adsl.inetia.pl
Byłem tam ostatnio - i merytorycznie to żenada, nikt z obsługi nic o kolejowych eksponatach nie potrafi powiedzieć, a jeśli już - to jakiś starszy pan opowiada tam bajki na poziomie przedszkola. W każdym eksponacie coś nie tam - jak pomalowany to niekompletny, jak w miarę kompletny to pozostawiony na pastę rdzy - np. parowóz Ol49-93, który kilka lat temu powdziwiałem w Ełku w hali w dość dobrym stanie to Jaworzynie stoi na zewnątrz już pokryty rdzą, a wagony osobowe to już szkoda mówić - tragedia. Za to wszędzie na tabprze pełno jakiś tablic - nawet nie można zrobic dobrego zdjecia. Generalnie to szkoda tej kolekcji bo obecny gospodarz to chyba całkowicie na kolei się nie zna. Tak Panie Gerber czy jak się Pan tam nazywa - nie ma czym się chwalić, trzeba płatać, że taka kolekcja się tak marnuje.
2010-06-30 08:17:57 Autor: Bartolini
---.tktelekom.pl
No tak, biznesmen ma niezłą furtke do legalizacji lewej kasy - ponieważ zwiedzanie skansenu jest płatne - zawsze może dopisać troche biletów i oto całe wyjaśnienie dlaczego postanowił \"uratować\". To poprostu interesy a nie ratowanie zabytków. A ten sektretarz gminy to musi byc starsznie naiwny albo biznesmen ma go w kieszeni.
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony