Partnerzy serwisu:

Bittel: Wkrótce ogłosimy nabór na projekty Kolej Plus

Michał Szymajda 22.04.2020 70

Bittel: Wkrótce ogłosimy nabór na projekty Kolej Plus
Zdjęcie ilustracyjnefot. M. Szymajda
Rząd nie zamierza rezygnować z realizacji programu odbudowy i budowy infrastruktury kolejowej do ośrodków miejskich jej pozbawionych. – Program Kolej Plus ma być jednym z motorów gospodarki, które pomogą jej w wychodzeniu z kryzysu – powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.
Jak zapowiedział Andrzej Bittel, program Kolej Plus będzie kontynuowany. – Już za kilkanaście dni ogłosimy pierwszy nabór wniosków dla samorządów zainteresowanych odbudową linii kolejowych. W związku z koronawirusem wydłużymy termin na ich przygotowanie i składanie, dając pierwszeństwo dla walki z epidemią – powiedział Andrzej Bittel. Warunkiem udziału w programie będzie zagwarantowanie przez zainteresowany samorząd 15% kwalifikowanych kosztów realizacji kolejowej inwestycji.

– Zarówno inwestycje kolejowe, jak i drogowe będą utrzymywane na podobnym poziomie finansowym. W kwestii kolei gwarantuje to Krajowy Program Kolejowy. Branża budowlana w Polsce absorbuje 1,5 mln pracowników. Będzie to koło napędowe gospodarki na ten trudny czas – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. – Nie ma zamierzeń, których celem byłoby ograniczenie wydatków inwestycyjnych. Także dla programu Kolej Plus – dodał.

Wiceminister resortu infrastruktury dodał ponadto, że w ministerstwie trwają prace zmierzające do odciążenia przewoźników kolejowych z niektórych opłat na rzecz PKP PLK lub tytułem zużycia energii. – Analizujemy różne rozwiązania – powiedział krótko wiceminister Andrzej Bittel.

Więcej na temat projektów programu Kolej Plus piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony