Partnerzy serwisu:

Bittel: Blisko 10 miliardów zł na inwestycje w ubiegłym roku. To rekord

Jakub Madrjas 25.01.2019 37

Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za kolej podsumowuje 2018 rok.
Minister Bittel podkreśla, że ubiegły rok był dobry dla kolei. – Działo się dużo. W ramach realizacji Krajowego Programu Kolejowego nakłady prawdopodobnie osiągnęły wartość blisko 10 miliardów złotych – poinformował wiceminister odpowiedzialny za kolej, podkreślając, że oznacza to rekord roczny dla PKP PLK.

– To oznacza że zostało wykonanych wiele prac inwestycyjno-modernizacyjnych na polskich torach – dodał. W zeszłym roku została również wynegocjowana umowa utrzymaniowa z programu utrzymaniowego z PKP Polskie Linie Kolejowe. Jak mówi minister, daje to nadzieję na (właściwe) utrzymanie linii kolejowych, a także stopniowe odwracanie zaległości utrzymaniowych. Podsekretarz stanu podkreślił długie i nieraz trudne negocjacje dotyczące zapisów tej umowy.

Jak podsumowuje minister, w ubiegłym roku rozpoczęta została realizacja Programu Inwestycji Dworcowych i kontynuowane były programy taborowe. Do tego ogłoszone zostały założenia programu Kolej Plus, które ministerstwo ma nadzieję zacząć skutecznie wdrażać w życie już w tym roku. – To też przyniesie w perspektywie najbliższych lat przywrócenie połączeń kolejowych – zapowiada minister. Celem ministerstwa jest – jeżeli będzie to opłacalne ekonomicznie – połączyć z systemem kolejowym wszystkie miasta powyżej 10 tys. mieszkańców.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony