Partnerzy serwisu:

Bilkom 2 już w internecie [aktualizacja]

Michał Szymajda 15.01.2018 155

arrow
arrow
Bilkom 2 już w internecie [aktualizacja]
Fot. PKP Informatyka
Bilkom 2 już w internecie [aktualizacja]
Bilkom 2 już w internecie [aktualizacja]
Bilkom 2 już w internecie [aktualizacja]
Bilkom 2 już w internecie [aktualizacja]
W poniedziałek, 15 stycznia ruszyła nowa platforma sprzedaży biletów stworzona przez PKP Informatykę. Bilkom 2 jest bardzo obiecujący. Na przykładzie „Pakietu Podróżnika”, który można będzie kupić poprzez stronę widać jak może wyglądać platforma, która zostanie wykorzystana do sprzedaży biletów na pociągi wszystkich krajowych przewoźników.
Aktualizacja: Od poniedziałku, 15 stycznia, wersja beta Bilkom 2 jest dostępna pod adresem beta.bilkom.pl

Nowy Bilkom oznacza rewolucję w sprzedaży i wyszukiwaniu połączeń za pośrednictwem internetu. Strona zyskuje zupełnie nową szatę graficzną i zupełnie nowe możliwości zakupu biletów zintegrowanych. W sposób czytelny pokazuje trasę przejazdu (używając do tego „koralikowego”, znanego z tramwajów, opisu kolejnych stacji) oraz wyszukuje najlepsze oferty dla pasażerów. W przypadku, gdy chcemy skorzystać z oferty PKP Intercity, Przewozów Regionalnych lub SKM Trójmiasto (w ramach Pakietu Podróżnika), system wskaże najtańsze rozwiązanie proponowane przez danego przewoźnika, a także zapyta na przykład czy na terenie Trójmiasta z jakichś powodów nie zechcemy kupić innego biletu z oferty przewoźnika (np. biletu strefowego).

Inteligentna sprzedaż

Inne ciekawe nowe rozwiązania? W przypadku, gdy nasz partner lub partnerka zechcą pojechać z nami i zdecydują się na zakup biletu jakiś czas po nas, wystarczy, że kupując nowy blankiet wpisać swój numer biletu, a system automatycznie ulokuje nas w pobliżu towarzysza podróży. Portal rozróżnia także różne rozmiary ulg stosowane przez przewoźników. Przydatna dla firm może okazać się możliwość zapisania danych pasażerów w systemie i zakup biletów według ustalonego wzorca (zapisane zostaną także przysługujące ulgi).

System sam zrozumie, że w wypadku podróży z dzieckiem, należy sprzedać nam bilet rodzinny. Pojawi się możliwość filtrowania połączeń ze względu na cenę biletu, czy np. obecność wagonu gastronomicznego w składzie. Znacznie łatwiejszy będzie zwrot biletu, czy zmiana jego relacji. W takim wypadku, gdy konieczna będzie dopłata, nawet w wypadku przejazdu trzema przewoźnikami po prostu dopłacimy różnice, nie zastanawiając się, który z przewoźników otrzyma pieniądze. Dla przedsiębiorców ważne jest to, że bez problemu zamówimy przez portal faktury na łączony bilet. Sposób zakupu biletów jest intuicyjny, a strona czytelna. Portal został już przetestowany i ruszy w poniedziałek 15 stycznia. Także w wersji mobilnej.

Krok w kierunku Wspólnego Biletu przez internet

– Dzięki pracy Ministerstwa Infrastruktury i systemowi integrującemu oferty poszczególnych przewoźników, opracowanemu przez PKP Informatyka, mamy Pakiet Podróżnika i mamy Bilkom 2, gdzie istnieje możliwość zakupu wspólnego biletu PKP Intercity, PolRegio i PKP SKM w Trójmieście. Na taką funkcjonalność podróżni czekali wiele lat – powiedział Tomasz Miszczuk, prezes PKP Informatyka.

Prezes dodaje, że kwestią czasu jest podłączenie innych przewoźników do systemu (na razie znajdziemy w nim wszystkie krajowe połączenia, jednak bilet kupimy na pociągi PKP Intercity, PolRegio i PKP SKM Trójmiasto), jeśli zdecydują się oni partycypować w Pakiecie Podróżnika. Spółka rozmawia o tym z kilkoma samorządowymi operatorami regionalnymi. W przyszłości portal może być platformą integrującą przewoźników i umożliwić sprzedaż „Wspólnego Biletu”, gdzie ostateczny jego koszt będzie policzony od przejechanego kilometra.

– Kolejnym krokiem będzie uczynienie z Bilkomu platformy do oferowania kompletnej podróży door to door, dzięki np. podłączeniu do systemu taksówek, albo komunikacji miejskiej. Dostępne mają być inne usługi, po to by lepiej konkurować z transportem indywidualnym – dodał Miszczuk.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony