Partnerzy serwisu:

Polregio zmienia zdanie. Bilety za 1 zł także dla opiekunów medycznych

Jakub Madrjas 28.04.2020 1k

Polregio zmienia zdanie. Bilety za 1 zł także dla opiekunów medycznych
fot. Pixabay
Po interwencji stowarzyszenia zawodowego i "Rynku Kolejowego" Polregio postanowiło objąć ofertą biletu miesięcznego za 1 zł także opiekunów medycznych.
Przypomnijmy, że jak pisaliśmy w połowie miesiąca, z wprowadzonej przez Polregio od początku kwietnia oferty biletu miesięcznego za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia wyłączeni byli opiekunowie medyczni (oraz wiele innych zawodów, jak fizjoterapeuci, technicy sterylizacji medycznej, szpitalni dietetycy czy psychologowie). 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych przesłało przewoźnikowi prośbę o zmianę regulaminu i umożliwienie skorzystania z oferty wszystkim osobom pracującym w systemie opieki zdrowotnej. – Mamy nadzieję, że Polregio skoryguje ofertę i w ten sposób podziękuje wszystkim pracownikom systemu ochrony zdrowia za ich ogromny wysiłek i ciężką prace w tym trudnym czasie – mówił nam Bartosz Mikołajczyk, prezes stowarzyszenia.

Polregio początkowo nie miało zamiaru zmieniać swojej decyzji. – Oferta jest przemyślana i kompleksowo uwzględniająca obecne uwarunkowania. Nie przewidujemy dalszych zmian – odpisał rzecznik przewoźnika Dominik Lebda. Teraz jednak przewoźnik postanowił objąć opiekunów medycznych ofertą. – Od dnia 25 kwietnia 2020 r. oferta „Bilet miesięczny za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia” została rozszerzona o opiekunów medycznych – poinformował przewoźnik na swojej stronie. Nie wprowadzono zapisów umożliwiających skorzystanie z oferty pozostałym osobom pracującym w szpitalach (co jest możliwe np. w Kolejach Małopolskich).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony