Partnerzy serwisu:

Bilety Polregio za 1 zł nie dla wszystkich pracowników służby zdrowia. „To działanie krzywdzące"

Jakub Madrjas 14.04.2020 10,2k

Bilety Polregio za 1 zł nie dla wszystkich pracowników służby zdrowia. „To działanie krzywdzące"
fot. Pixabay
Z oferty biletu miesięcznego Polregio za 1 zł dla pracowników służby zdrowia wyłączeni są opiekunowie medyczni – i wiele innych zawodów, jak fizjoterapeuci, technicy sterylizacji medycznej, szpitalni dietetycy czy psychologowie. Przewoźnik nie ma zamiaru wprowadzać zmian w swojej ofercie, którą ogłaszał jako "podziękowanie za ofiarną służbę".
Na początku kwietnia Polregio wprowadziło specjalną ofertę biletu miesięcznego za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia. – Chcemy w imieniu Polregio wyrazić wdzięczność za ich służbę – tłumaczyła wówczas członek zarządu przewoźnika Anna Lenarczyk.

W ubiegłym tygodniu zadzwonił do nas jednak Czytelnik rozczarowany tym, że jako opiekun medyczny nie ma prawa skorzystać z tej oferty, mimo posiadania identyfikatora i pracy w szpitalu w bezpośrednim kontakcie z pacjentem. Potwierdza to Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych, które poprosiliśmy o komentarz. – Oferta ta, według reklamy Polregio na portalach społecznościowych, skierowana jest "dla całej służby zdrowia". Jak informują nas jednak opiekunowie medyczni, chociaż "dla całej służby zdrowia", to ten zawód nie został uwzględniony – potwierdza Bartosz Mikołajczyk, prezes stowarzyszenia. Opiekun medyczny to zawód klasyfikowany jako medyczny, który polega na pielęgnacji i zaspokajaniu podstawowych potrzeb pacjenta. Opiekunowie medyczni stykają się bezpośrednio z pacjentami.

Wiele zawodów wyłączonych z oferty


Zgodnie z regulaminem oferta skierowana jest wyłącznie do lekarzy, pielęgniarek, położnych, farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych, ratowników medycznych, dyspozytorów medycznych, kierowców pogotowia ratunkowego oraz pracowników zajmujących się utrzymaniem czystości w placówkach służby zdrowia. Co ciekawe, podobna oferta, uruchomiona właśnie przez Koleje Małopolskie, dzięki dodatkowemu punktowi regulaminu (cyt. pozostali pracownicy ochrony zdrowia – na podstawie zaświadczenia), wydaje się obejmować wszystkich pracowników.

– Niezrozumiałym jest dla nas skierowanie oferty "dla całej służby zdrowia" wyłącznie do kilku zawodów. Z oferty nie mogą skorzystać nie tylko opiekunowie medyczni, ale i fizjoterapeuci, technicy sterylizacji medycznej, szpitalni dietetycy, psychologowie oraz wiele innych zawodów, które na co dzień pracują w systemie opieki zdrowia, w obecnej sytuacji mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pacjentów, ich proces leczenia a przede wszystkim, współpracując ze sobą, na jakość leczenia – wymienia Mikołajczyk.

Polregio: Nie będzie zmian w ofercie

W opinii stowarzyszenia wydzielenie jednej grupy pracowników "jest działaniem krzywdzącym dla wielu innych zawodów pracujących w systemie opieki zdrowotnej, którzy w obliczu pandemii pokazują swoja istotność dla całego systemu". – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych w dniu dzisiejszym przesłało prośbę o zmianę regulaminu i umożliwienie skorzystania z oferty wszystkim osobom pracującym w systemie opieki zdrowotnej, czyli skierowanie oferty, jak w reklamie, "dla całej służby zdrowia". Mamy nadzieję, że Polregio skoryguje ofertę i w ten sposób podziękuje wszystkim pracownikom systemu ochrony zdrowia za ich ogromny wysiłek i ciężką prace w tym trudnym czasie – podsumowuje Bartosz Mikołajczyk.

O komentarz do sprawy już w ubiegłym tygodniu poprosiliśmy Polregio. – Oferta jest przemyślana i kompleksowo uwzględniająca obecne uwarunkowania. Nie przewidujemy dalszych zmian – odpisał rzecznik przewoźnika Dominik Lebda.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport