Partnerzy serwisu:

Bilety PKP IC: Obniżka obejmie także Pendolino?

Jakub Madrjas 02.02.2023 2,9k

Bilety PKP IC: Obniżka obejmie także Pendolino?
zdjęcie ilustracyjne fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Zdaniem rządu tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od obniżki cen biletów PKP Intercity. Według przecieków, spaść mają nawet, teoretycznie ustalane rynkowo, ceny biletów na ekspresy i Pendolino. 
Temat podwyżek cen biletów PKP Intercity rozgrzał opinię jak żaden inny temat związany z koleją. – Domagam się znaczącej obniżki, a najlepiej powrotu do cen sprzed podwyżki. Decyzja będzie w ciągu dwóch tygodni – powiedział 30 stycznia na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Dziś (2 lutego) kolejne informacje w tej sprawie przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. Jak wyliczył, nad obniżkami cen pracują m.in. premier Morawiecki oraz ministrowie Andrzej Adamczyk, Jacek Sasin, Patryk Małecki i Piotr Patkowski. – Nawet dzisiaj mieliśmy spotkanie w tej sprawie, dotyczy działań w całym PKP, czyli biletów wszystkich klas, nazwijmy to, i wszystkich rodzajów pociągów. Co do konkluzji, jaki zakres zmian cenowych by był, to uspokajam państwa, to będzie dosłownie w ciągu kilkudziesięciu godzin zakomunikowane, jaki to będzie zakres. Dzisiaj jeszcze dopracowywaliśmy rozwiązania w tym zakresie – powiedział na konferencji prasowej cytowany przez PAP Müller. 

Reporter RMF FM Krzysztof Berenda ustalił, że podwyżka cen biletów o 11,8 procent na pociągi kategorii TLK i Intercity, objęte dotacją i umową PSC z Ministerstwem Infrastruktury, ma zostać całkowicie wycofana. Jego zdaniem "złagodzone" zostaną podwyżki cen biletów na pociągi Express Intercity (EIC) oraz Pendolino (EIP), które podrożały odpowiednio o 17,4% i 17,8%. To nowość – dotąd rząd stał na stanowisku, że ma wpływ wyłącznie na ceny połączeń dotowanych. 

Zadaliśmy w tej sprawie pytania PKP Intercity. Czekamy na odpowiedzi.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony