Partnerzy serwisu:

Bilety na Ukrainę dostępne przez internet

UTK/UZ 04.07.2017 6,5k

Bilety na Ukrainę dostępne przez internet
Fot. Апатинаити, CC BY-SA 3.0
Bilety kolejowe w relacjach z Kijowa (Kyiv) i Lwowa (Lviv) do Przemyśla można kupić przez internet. To zupełnie nowa usługa – Urząd Transportu Kolejowego wyjaśnia, jakie zasady panują u ukraińskiego przewoźnika.
Pierwszego dnia sprzedano pół tysiąca biletów

Połączenie Kijów – Lwów – Przemyśl jest obsługiwane przez pociąg klasy IC+. Dotychczas bilety na te pociągi dostępne były wyłącznie w kasach biletowych w Polsce i na Ukrainie. Od 3 lipca na stronie http://booking.uz.gov.ua można kupić bilety na podróże zarówno z Polski na Ukrainę, jak i z powrotem. Prezes Kolei Ukraińskich niedawno zapowiadał tę usługę.

Jak informują UZ, w pierwszym dniu sprzedaży online zakupiono 451 biletów (300 do Polski i 151 w przeciwnym kierunku). Odległość ze stolicy Ukrainy do Przemyśla pociąg 705/706 Kijów – Lwów – Przemyśl pokonuje w 7 godzin 27 minut. Podróż powrotna zajmuje 7 godzin i 9 minut. W międzynarodowej taryfie z Kijowa do Przemyśla podróż w przedziale I klasy kosztuje około 574 hrywien, druga klasa to wydatek ok 406 hrywien. 

Ukrzaliznycia pracuje nad rozszerzeniem liczby połączeń międzynarodowych, na które będzie kupić bilet przez internet. Na pokładzie ukraińskiego pociągu IC+ nie można kupić biletów (podobnie jak w polskich pociągach EIP). Należy je kupić wcześniej, a ich liczba jest limitowana. Brak wolnych miejsc do siedzenia oznacza zakończenie sprzedaży na dany kurs.

UTK wyjaśnia, jak kupić bilet

– Rozwój kolejowy rejonu podkarpackiego to efekt intensywnych działań z ostatnich lat. Jest on związany z integracją rejonu i współpracą z partnerami z Ukrainy. Nowe połączenia relacji Przemyśl – Lwów – Kijów oraz Kowel – Chełm – Kowel powstały dzięki stanowisku Urzędu i rynkowej interpretacji przepisów prawa – powiedział Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

System sprzedaży internetowej dostępny jest w języku ukraińskim, rosyjskim oraz angielskim. Nie ma konieczności korzystania z konta w systemie, ale jego założenie podnosi wygodę obsługi. Rejestracja konta dostępna jest pod przyciskiem „User Control Panel”. Podczas zakupu można wybrać miejsce na graficznym schemacie wagonu. Trzeba również podać imię i nazwisko każdego z pasażerów, wpisując je bez polskich znaków.

Za bilety płacimy kartą płatniczą. Karta powinna wspierać mechanizm 3D-Secure (zabezpieczenie transakcji kodem SMS otrzymywanym z banku). Cena podawana jest w hrywnach ukraińskich (UAH) i waha się nieznacznie, w zależności od kolejowego kursu euro, gdyż ceny bazowe są ustalane w unijnej walucie.

Bilet można wydrukować lub pokazać konduktorowi na ekranie urządzenia elektronicznego. W ukraińskich pociągach dalekobieżnych kontrola biletów najczęściej odbywa się podczas wsiadania do pociągu

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony