Partnerzy serwisu:

Bilety KM kupisz przez internet, a u konduktora zapłacisz kartą

inf. prasowa 30.03.2017 1k

Bilety KM kupisz przez internet, a u konduktora zapłacisz kartą
fot. Martyn Janduła
Nowa, wygodna forma płatności pozwala na zakup biletu w pociągu przy użyciu karty płatniczej. Z myślą o wygodzie podróżnych Koleje Mazowieckie uruchomiły także sprzedaż biletów przez internet.
System IKM, czyli aplikacja web do zakupu biletu KM dostępna jest pod adresem bilety.mazowieckie.com.pl. Cała operacja jest prosta. Aby zakupić bilet, użytkownik systemu w pierwszej kolejności musi wskazać nazwę stacji, z której chce rozpocząć podróż, oraz stację docelową. Po wprowadzeniu tych parametrów podróży otrzyma informację o najbliższym dostępnym połączeniu oraz o kilku następnych. Co istotne – zwłaszcza dla osób, które nie znają dostępnych w taryfie KM ofert – po wskazaniu najbardziej odpowiadającego połączenia Użytkownik otrzyma dane dotyczące ofert, na podstawie których będzie mógł wybrać najkorzystniejszy cenowo przejazd.

Długo wyczekiwany zalety

– Podstawowe zalety systemu sprzedaży internetowej Kolei Mazowieckich to, oprócz możliwości nabycia najkorzystniejszych cenowo biletów, także szybkość wyszukiwania połączeń, które dla danej relacji uwzględniają możliwość przesiadki, przejścia pomiędzy stacjami oraz komunikację zastępczą uruchamianą przez spółkę KM. Dodatkowo system umożliwia dokonanie zwrotu lub wymiany biletu, a bezpośrednio na stronie głównej możliwość dokonania szybkiego wyboru ofert specjalnych, jak np.: bilet lotniskowy lub na przejazd pociągiem „Dragon” – mówi o nowym kanale sprzedaży Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Bilety w formie pdf

W pierwszym etapie uruchomienia za pośrednictwem strony internetowej można nabywać bilety wg taryfy normalnej, ulgowej oraz ofert specjalnych, w tym bilety: jednorazowe, strefowe czasowe, dobowe, 3–dniowe. Bilety internetowe można kupić po zalogowaniu do swojego konta (konto można utworzyć przed rozpoczęciem zakupu bądź w trakcie zakupu) lub bez rejestracji w standardowych okresach przedsprzedaży.

Płatności za bilety są realizowane za pośrednictwem Dotpay z wykorzystaniem szybkich przelewów online lub kart płatniczych. Bilety są udostępniane podróżnym przez stronę internetową w formie pliku pdf do samodzielnego wydruku lub okazania na ekranie urządzenia mobilnego.

U konduktora kartą


Pasażer jadący pociągiem Kolei Mazowieckich będzie mógł teraz zakupić również bilet na pokładzie pociągu u obsługi i zapłacić za niego kartą płatniczą. Wdrożone terminali mobilnych znacznie skraca czas odprawy nie tylko ze względu na ograniczenie obrotu gotówką, ale przede wszystkim z uwagi na krótki czas wykonania operacji, szczególnie wówczas, gdy odbywa się ona bezstykowo, czyli poprzez zbliżenie karty do modułu płatniczego terminala mobilnego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony