Partnerzy serwisu:

Bilety Intercity dużo tańsze przez... błąd systemu

Jakub Madrjas 15.11.2021 2,9k

Bilety Intercity dużo tańsze przez... błąd systemu
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Jak donosi Polsat News, błąd systemu sprzedaży PKP Intercity zaowocował w ten weekend wyjątkowo niskimi cenami biletów w niektórych relacjach. Przewoźnik ma zamiar honorować sprzedane w ten sposób bilety.
Jak donosi stacja Polsat News, bilet np. na trasę Bydgoszcz – Warszawa można było kupić już za 10,78 zł, z Warszawy do Szczecina cena obniżyła się do 24 zł. Niższe sumy widoczne były dopiero, gdy podróżni na stronie PKP Intercity potwierdzali chęć skorzystania z danego pociągu. Wcześniej, w wyszukiwarce, wyświetlały się standardowe ceny. 

Jak dowiedział się polsatnews.pl, przyczyną było niewłaściwe naliczanie kilometrów przez system. Dlatego w wielu relacjach biletu nie dało się kupić wcale – odcinek był według systemu zbyt krótki. Problemy występowały również z uzyskaniem internetowego biletu, przesyłanego przez przewoźnika na e-maila. 

W sobotę między 14 a 16 system sprzedaży został wyłączony w celu naprawy awarii. PKP Intercity potwierdziło Polsat News, że będzie honorować sprzedane w niższej cenie bilety. Czekamy na dodatkowe informacje od przewoźnika w tej sprawie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony